Arrestohen katër shqiptarë, vodhën vilën e “Fenomenit” në Ibiza

Policia e Spanjës ka arrestuar gjashtë persona mes tyre edhe një femër në qytetin Denia të Alikantes në Malaga si autorë të dyshuar të vjedhjes së një sasie të konsiderueshme bizhuterish dhe parash nga shtëpia në Ibiza të ish-futbollistit të njohur brazilian dhe presidentit aktual të Real Vajadolidit, Luis Nazario

Aventura në Champions, FC Shkupi u prezanton kundërshtarëve “armën” e fortë,  Shvercerat: Ne po vijmë!

FC Shkupi do luajë në turin e parë kualifikues të Champions League përballë Lincoln Red Imps. Klubi shqiptar që militon në Maqedoninë e Veriut do tentojë kualifikimin historik, pasi më herët sezonin e fundit pati sukses duke u shpallur kampion. Nëpërmjet një video në rrjetet sociale, FC Shkupi ka postuar disa

I operuan këmbën e gabuar dhe i shkatërruan karrierën, njihuni me dramën e talentit gjerman!

Është e lehtë të flasësh për Kristiano Ronaldon, Messin, Nejmar, Mbape, De Brujne, Levandovski dhe Haland. Mirëpo jo për të gjithë prej tyre është folur në nivel kombëtar apo global kur kanë qenë 17 vjeç. Ose më mirë: zbuluesit e talenteve i njihnin dhe ia propozuan klubeve dhe… pjesa tjetër është

“Ballistët” me kampanjë të re drejtuar Lazim Destanit: Shkëndija ka nevojë për një stadium modern europian

Këtë vit dhe tjetrin skuadra e Shkëndijës është në prag të dy përvjetoreve madhështore, tifo grupi i kësaj skuadre, “Ballistët”, festojnë 30 vjetorin, ndërsa vitin tjetër “SHKËNDIJA-BALLISTËT-EKOLOGU” do të festojnë 10 vite së bashku! “Ballistët”, është ndërtimi i stadiumit, ndërtimi i shtëpisë së Shkëndijës,  një ëndër kjo e kahmotshme e gjithë

Huliganët serb brohorasin “Kosova është Serbi”, por e pësojnë keq në Suedi (VIDEO)

Huliganët serb vazhdojnë ta traumatizojnë Evropën. Para ndeshjes kundë Suedisë në Stokholm, tifozët serbë kanë vazhduar me thirrje raciste “Kosova është Serbi”, derisa ata janë sulmuar nga disa tifozë suedezë. Pas kontaktit fizik, kanë qenë forcat e rendit që e kanë qetësuar situatën duke iu shmangur më të keqës. Kjo nuk është

Futbollistët e Bullgarisë përfshihen në aksident trafiku në Tbilisi, e pëson mesfushori Nedelev

Një lajm shqetësues për kombëtaren futbollistike të Bullgarisë vjen nga Gjeorgjia, aty ku dy autobusët që po transportonin futbollistët e kësaj kombëtare nga aeroporti në Tbilisi drejt hotelit, janë përplasur njëri me tjetrin, njofton “infOSport.mk”. Dy autobusët po lëviznin njëri pas tjetrit me shpejtësi të madhe. Shoferi i autobusit të parë

Martohet me muslimane dhe konvertohet në fenë islame, ylli i Arsenalit ndërron edhe emrin

Njerëzit bëjnë shumëçka për dashurinë. Thomas Partey mbylli sezonin e dytë në Premierligë me Arsenalin, ekip me të cilin regjistroi jo më shumë se 26 ndeshje si pasojë e dëmtimeve të pësuara. Gjithsesi, gjërat jashtë fushës së blertë po shkojnë shumë mirë për mesfushorin shkatërrues. Dashuria dhe martesa me marokenen Sara

Tetovës i shtohen 4 trajner të rinj!

Tetovës i shtohen 4 trajner të rinj. Fjala është për Agron Memedin, Argjent Gafurin, Izair Eminin dhe Hekuran Xheladinin. Ky i fundit punon me grupmoshat e reja te Shkëndija, ndërsa 3 emrat e parë njihen për karrierën e tyre të bujshme me Renovën, njofton “infOSport.mk”. Memedi, Gafuri, Xheladini dhe Emini kanë

KF Vëllazërimi humbi tifozin më besnik gjithë këto vite, Rushan Sejdini-RAKI

KF Vëllezërimi humbi perkrahësin dhe tifozin e saj më të madh, që nga themelimi e deri në ditën e fundit, Rushan Sejdini-RAKI. Ky i fundit mbrëmjen e djeshme,sikur ta dinte se do të jetë e fundit, ishte duke ndjekur ndeshjen rekreative të gjeneratave të ndryshme të klubit, pranë terrenit ku kaloi

“Sikur jeni çliruar nga Serbia, ashtu do çlirohemi nga Rusia”, deklarata e Kliçkos për Kosovën bën bujë në mediat serbe

Deklarata e legjendës së boksit ukrainas dhe njëherit kryetarit të Kievit, Vitali Kliçko rreth Kosovës ka bërë bujë edhe në mediat serbe. Kliçko në një intervistë për gazetën zvicerane “Le Canton 27” falënderoi Kosovën dhe popullinë e saj. Ai madje tha se “Sikur Kosova që është çliruar nga Serbia, ashtu do