Zidane zëvendëson Sarrin te Çelzi, shihni si ndryshon formacioni i londinezëve

Skuadra e Çelzit nuk po kalon aspak momente të mira këtë edicion në Premierligën angleze, ndërsa mbrëmë kjo skuadër që udhëhiqet nga strategu italian, Mauricio Sarri u eliminua edhe nga FA Kupa pas disfatës 0:2 nga Mançester Junajtedi. Kësisoj pozita e strategit italia është vënë në rrezik, pasi i njëjti mund

Dy ndeshje pa asnjë gol të shënuar, gjithçka vendoset në ndeshjet e kthimit (VIDEO)

Pa asnjë gol të shënuar kanë përfunduar dy ndeshjet e para të 1/8 së finales gjatë mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Në “Enfilld Roud”, Liverpulli dhe Bajerni i Munihut nuk arritën që të shënojnë, teksa Lioni mjaft mirë kishte analizuar lojën e Barcelonës. Liverpulli më shumë e kërkonte

Tajson nuk njeh limite, 10 mijë dollarë për t’u ndeshur me një gorillë

Ish-boksieri i famshëm amerikan Majk Tajson, i njohur për dashurinë e kafshëve ekzotike, duke përfshirë edhe tigër në shtëpinë e tij, në të kaluarën  kishte dashur të ndeshet edhe me një gorillë. Një gjë e tillë kishte ndodhur në vitet e 80-ta, kur një punonjësi të një kopshti zoologjik i kishte

Shkupjani Lirim Zendeli edhe zyrtarisht në Formula 3, në të njëjtën skuadër me Kimi Raikkonen!

Shkupjani Lirim Zendeli ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, teksa po i afrohet ëndërrës së tij për garim në Formula 1. Talenti shqiptar sot edhe zyrtarisht është prezantuar me ekipin e Sauber Motorosport, në kampionatin e Formula 3, dy nivele larg Formula 1. Zendeli do të jetë

20-vjeçari Skënder Loshi shënon 5 gola në fitoren e NAC Bredës

Skënder Loshi është protagonist absolut, kur bëhet fjala për kampionatin holandez të të rinjëve. Talenti shqiptar ka dalë parashikimet këtë herë, teksa si një makineri e vërtetë golash, ka shënuar 5 të tillë në fitoren e NAC Bredës me rezultatin 12:0 ndaj Achilles. Nuk mbaron këtu, sulmuesi shqiptar ka ndihmuar edhe

Tifozët e Bursaspor nderojnë Kosovën në 11-vjetorin e Pavarësisë, “Serbia është Kosovë”!

Nëse deri tani jemi mësuar me parulla të tipit “Kosova nuk është Serbi” të shihen nëpër stadiume dhe në evenimente të tjera, nga sot e tutje do të kemi të bëjmë me një tjetër parullë që tifozët e Bursasporit, në Turqi kanë “zbuluar”. “Serbia është Kosovë”, është parulla e re që

Junajtedi eliminon Çelzin, mësohen të gjitha çiftet çerekfinaliste në FA Kupën angleze (VIDEO)

Mançester Junajtedi është udhëtuesi i fundit për në ndeshjet çerekfinale të FA Kupës angleze, pasi sonte në “Stemford Brixh” me rezultatin 2:0 mundi Çelzin, shkruan “infOSport.mk”. Kësisoj “Djajtë e Kuq” iu bashkuan 7 skuadrave të tjera që më herët kishin siguruar një vend për në çerekfinale, duke kompletuar kështu numrin e