Mësohen çiftet çerekfinaliste në futsal, ja me kë luan kampioni në fuqi Futsal Shkupi

Gjatë ditës së sotme në hapësirat e Federatës së Futbollit është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Në këtë fazë goglat vunë përballë dy skuadrat më të mira të këtij sezoni, KMF Proekt Ciko dhe kampionët në fuqi të Futsal Shkupit. Kujtojmë skuadra nga Çairi vitin

Futsal Shkupi i nis mbarë kontrollueset  për stinorin pranveror, Erkan Shabani shkëlqen me 3 gola

Futsal Shkupi i ka nisur me këmbë të mbarë ndeshjet kontrolluese në kuadër të stinorit pranveror në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi shënoi fitore 7:4 në ndeshjen kundër Zhelezarecit, ndaj së cilës skuadër edicionin e kaluar kishin luajtur në finalen e Kupës. Edhe pse të besuarit e trajnerit

Futsal Shkupi nisi përgatitjet për stinorin pranveror

Futsal Shkupi sonte ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror, ku sërish pretendon titullin e kampionit, njofton “infOSport.mk”. Ekipi “bardhekaltër” kishte grumbullimin e parë nën urdhrat e trajnerit Zoran Lekiq, i cili që në start hasi në disa mungesa. Ismet Ceka, Zoran Leveski, Rexhep Sulejmani dhe Erkan Seferi ishin lojtarët që munguan, mirëpo

Filloi të enjten, u mbyll sonte! Ndeshja e ndërprerë kundër Astibos në Shtip i takoi Futsal Shkupit

Pavarësisht gjithë atyre ndodhive që ndodhën të enjten e kaluar, kur ndeshja e javës së 10 në Shtip kundër Astibos ishte ndërprerë, djelmoshat e Futsal Shkupit zhvilluan një 20 minutësh të dytë fantastik, duke shënuar në fund fitore 8:3. Ndeshja në fjalë ishte ndërprerë në fillimin e pjesës së dytë,

Futsal Shkupi ja bënë 8:2 Kratovës

Futsal Shkupi ka shënuar fitoren e 8-të nga gjithsej 9 ndeshje të këtij edicioni në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardheblu” nga Çairi sonte në udhëtim mundi Kratovën me shifrat 8:2, duke vijuar serinë e rezultateve pozitive. Erkan Seferi realizoi dy gola në këtë ndeshje, ndërsa nga një gol