“Rri në shtëpi” porosit Rexhep Sulejamni i Futsal Shkupit (VIDEO)

Gjendja e jashtëzakonshme si dhe ora policore e shpallur nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut për shkak përhapjes së koronavirusit ka mbyllur brenda në shtëpi edhe sportistët, të cilët shumë pozitivisht u janë përgjigjur urdhëresave të organeve përkatëse. Madje shumica prej tyre vijnë me mesazhe inkurajuese për të gjithë, duke kërkuar

Futsal Shkupi në Valandovë kundër Ciko kërkon gjysmëfinalen e Kupës

Sot në futsalin vendor në program janë 4 ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. E gjithë vëmendja do të përqëndrohet në Valandovë, aty ku mejdanin do të ndajnë skuadra e dytë në tabelë dhe skuadra kampione  Futsal Shkupit, që njëherit është edhe fitues aktual i Kupës. “Bardhekaltërit” nga Çairi shpresojnë

Futsal Shkupi fitues i derbit shqiptarë në futsal ndaj Juventus Seravës

Futsal Shkupi ka regjistruar edhe fitoren e 15-të nga gjithsej 16 ndeshje në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardhekaltër” nga Çairi në palestrën “Enver Idrizi” pranë shkollës fillore “7 Marsi” në Seravë në derbin lokal mundi Juventus Seravën me rezultatin 9:5 (5:2). Erkan Seferi vazhdoi me formën e tij

FC Liburni fitues i turneut të 11-të tradicional në futsal “Adem Jashari”

FC Liburni ka fituar turneun e 11-të tradicional në futsal që për çdo vit mbahet  për nder të komandantit legjendarë “Adem Jashari” në kuadër të manifestimeve “Jetojmë me Lavdinë Tuaj” nën organizim të Federatës së Futbollit të Kosovës,  njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Kosovës në finalen e madhe mundi Prishtina 01

Futsal Shkupi bashkë me ekipet tjera pjesëmarrëse të turneut “Adem Jashari” bënë homazhe në Kompleksin e Jasharajve në Prekaz

Një ekspeditë e Federatës së Futbollit të Kosovës së bashku me ekipet pjesëmarrëse të turneut të 11-të me rradhë tradicional “Adem Jashari”, FC Prishtina 01, Liburni dhe Ulqini, gjatë ditës së sotme ishin për vizitë në Prekaz. Klubet pjesëmarrëse në turneun memorial kushtuar komandatit legjendar Adem Jashari, vendosën kurora lulesh dhe

Hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të turneut Adem Jashari, super ndeshje që në start  

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të turneut tradicional “Adem Jashari” që për të 11-tën herë me rradhë po organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës, njofton "infOSport.mk". Kështu ekipi kampion i vendt tonë, që po merrë pjesë edhe për të dytin vit me rradhë në këtë turne, Futsal Shkupi, në