Derbi i madh i pranverës, FC Shkupi-Shkëndija jashtë Çairit dhe pa tifoz!

Komisioni Disiplinor i Federatës së futbollit të Maqedonisë së Veriut, ka sjellur vendim përfundimtar për incidentet e ndodhura në ndeshjen e Kupës ndërmjet FC Shkupit dhe Shkëndijës me 9 nëntor në stadiumin e Çairit. Kampionët në fuqi të vendit janë dënuar me 6 ndeshje dhe 100 kilometra largë stadiumit të Çairit. “Bardheblutë”

FFM i ndihmon me nga 10 mijë euro klubet e futbollit të femrave

Në “Shtëpinë e Futbollit”, drejtuesit e Federatës së Futbollit të Maqedonisë, zëvëndës-presidenti Llazar Rakixhiev, sekretari i përgjithshëm Filip Popovski dhe zëvendësi i tij Drilon Ganiu, mbajtën takim me përfaqësuesit e të gjitha klubeve nga Liga e Parë e Futbollit për femra. Takimin e punës me përfaqësuesit e klubeve e hapi nënkryetari

Rregulli më i çuditshëm në historinë e futbollit do të aplikohet në Botëror! Penallti para ndeshjeve

FIFA po planifikon të revolucionarizojë futbollin. Organizata më e madhe e futbollit në botë po përgatit ndryshimin drastik për Kampionatin Botëror 2026, që mund të ketë edhe rregullin e padëgjuar ndonjëherë në historinë e futbollit. Grupet do të jenë me 3 ekipe, prandaj shanset për të përfunduar me pikë të barabarta

Ankesa e Kosovës në FIFA, serbët kërcënojnë me vrasje familjen e ministrit Çeku

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Hajrulla Çeku, ka thënë se ka pranuar qindra mesazhe fyese dhe kërcënuese nga Serbia, nga momenti që e thotë se e ka sensibilizuar opinionin botëror për veprimin shovinist të ekipit të tyre të futbollit në Botërorin Katari 2022. Përmes një postimi të para pak çasteve,

Ballistët e “djegin” Tetovën!!

Edhe përkundër barazimit të Shkëndijës gjatë ditës së sotme kundër Tikveshit, festa e “Ballistëve” nuk ka munguar, sidomos në orët e mbrëmjes, ndërsa e gjithë kjo lidhet me festën e tyre, 30-vjetorin e themelimit. Me këtë rast ata janë organizuar në mënyrën më të mirë të mundshme, duke filluar që gjatë

FC Shkupi përsërit suksesin e gjeneratës së artë të Beqirit, Memedit! Mund Pobedën 6:0 midis Prilepit

FC Shkupi ka gëzuar tej mase tifozët e saj, “Shvercerat”, duke i rikujtuar ata për një moment te gjenerata e artë e Argjend Beqirit, Nexhmedin Memedit, Refik Arifit, Zoran Miserdovskit, Nebi Mustafit, Zekirja Ramadanit, Jane Nikollovskit, Ollxhaj Bajramit, etj. Skuadra e Goce Sedlloskit sot në Prilep përsëriti rezultatin e para 22

Maroku shtang Belgjikën, lufta për dy vendet e para në grupin “F” bëhet shumë interesante (VIDEO)

Maroko ka bërë befasinë e rradhës në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, duke mundur Belgjikën e De Brujne me rezultatin 2:0 në kuadër të grupit “F”, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e Ualid Regragi zhvilluan një super ndeshje, duke u paraqitur mjaft mirë në repartin e mbrojtjes, ndërsa golat e Abdelhamid Sabiri

FC Shkupi demoloi Pobdën në Prilep, Shkëndija prish festën e “Ballistëve”, vetëm barazim me Tikveshin

FC Shkupi ka demoluar Pobedën midis Prilepit, duke shënuar fitore 6:0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Cairi shkëlqeu gjatë gjithë ndeshjes, duke shënuar nga 3 gola në secilën pjesë. Valid Hamidi shënoi dy gola në këtë takim, nga një në

Ndeshja midis Argjentinës dhe Meksikës hyri në historinë e Botëroreve!

Ndeshja midis Argjentinës dhe Meksikës në kuadër të grupit “C” në Botërorin “Qatar 2022” u zhvillua para 88 966 shikuesve, aq sa është edhe vetë kapaciteti i stadiumit “Lusail”. Bëhet kështu kjo ndeshja më e ndjekur jo vetëm që nga fillimi i Botërorit në Katar, por që nga finalja e vitit