Shkupjanët dhe “Shvercerat” para një provimi të rëndësishëm në prag të ndeshjes me Ballkanin

Të enjten e 18 gushtit Shkupi, dikur kryeqendër e Dardanisë do të jetë epiqendra e futbollit shqiptarë, shkruan “infOSport.mk”. Dy skuadrat kampione, ajo e Maqedonisë së Veriut, FC Shkupi, si dhe ajo e Kosovës, Ballkani, do të përballen njëra me tjetrën në ndeshjen e parë të vlefshme për “play-off” të Ligës

Super gjest i drejtuesve të FC Shkupit, me 100 denar mund të ndiqni ndeshjen “play-off” kundër Ballkanit

FC Shkupi të enjten në mbrëmje në arenën “Todor Proeski” do të mirëpret kampionët e Kosovës, Ballkanin, në ndeshjen e parë të fazës “play-off” në kuadër të Ligës së Konferencës. Duke filluar nga nesër, të gjithë të interesuarit për të ndjekur këtë ndeshje do të kenë mundësinë të pajisen me biletë,

Arbitra islandezë për ndeshjen FC Shkupi-Ballkani

FC Shkupi dhe Ballkani të enjtën në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të zhvillojnë ndeshjen e parë “play-off” në kuadër të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Sfida e cila nis nga ora 21:00 po pritet me mjaft kureshtje nga tifozët shqiptarë të të dyja skuadrave, ndërsa tashmë UEFA edhe ka

FC Shkupi, apo Ballkani? Kush do shkruaj historinë dhe do pasojë Skënderbeun

Të enjten në Shkup zhvillohet njëra ndër ndeshjet më me peshë për futbollin shqiptar. Dy skuadrat kampione, ajo e Maqedonisë së Veriut, FC Shkupi, dhe ajo e Kosovës, Ballkani, do të ndeshën ndërmjet vete në kuadër të fazës ”Play –Off” të Ligës së Konferencës. Fituesi i këtij dyluftimi do të kualifikohet

Guri mungoi dhe shkoi, por cila ishte arsyeja e mungesës së Stojanovskit ndaj Sileksit?

Shkëndija sezonin e ri e nisi me një barazim 1:1 përballë Sileksit, ndeshje kjo që u zhvillua në Strugë, shkaku i pezullimit të fushës së tetovarëve si pasojë e ngjarjeve të sezonit të shkuar përballë FC Shkupit. Pikërisht një përballje me FC Shkupin në vitin 2019-të, pengoi sulmuesin e Shkëndijës, Vllatko

Jeton Beqiri braktis Bylisin dhe vazhdon karrierën në Arabinë Saudite!

Vetëm 4 ditë para startit të sezonit të ri në Superligën shqiptare vjen një lajm bombastik nga Ballshi. Trajneri që inkuadroi skuadrën e tyre, Bylisin, në mesin e më të mirëve në futbollin shqiptarë, Jeton Beqiri, largohet, pasi i njëjti do të vijojë karrierën në Arabinë Saudite. Gjithçka është rregulluar rreth

Nehar Sadiki brenda dy muajve ndërron dy skuadra, por mbetet në Shqipëri!

Nehar Sadiki brenda dy muajve po ndërron dy skuadra. Ai është larguar nga Egnatia, te e cila skuadër u prezantua me datë 14 qershor, dhe i është bashkuar skuadrës së Erzenit, që ishte shumë aktive në këtë merkato, duke transferuar një skuadër të tërë. Një gjë të tillë njofton “Panorama Sport”,

Zaharievski i kënaqur nga fitorja në Shtip përballë Bregallnicës

Struga Trim Lum të dielën regjistroi një fitore shumë të rëndësishme në transfertën  në Shtip ndaj Bregallnicës, duke siguruar edhe fitoren e dytë nga po aq ndeshje në fillim të sezonit, shkruan “infOSport.mk”. Ekipi strugan shënoi fitore minimale 1:0 falë golit të shënuar nga nigeriani Hogan Ukpa, ndërsa kjo ka lënë

Goli i Lamallarit në frymën e fundit i mohoi fitoren Shkëndijës (VIDEO)

Shkëndija sezonin e ri e ka nisur me barazim, kjo edhe për fajin e shkupjanit Arsim Lamallari, i cili në minutat shtesë arriti që të tund rrjetën e Zahov dhe ti sigurojë një pikë skuadrës së Sileksit në transfertën në Strugë, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija për shkak suspendimit të terrenit në Tetovë,