Njihuni me futbollistin e vetëm të Sitit që nuk duartrokiti futbollistët e Liverpullit (VIDEO)

Mançester Siti të enjten mbrëma në “Etihad Stadium” mirëpriti Liverpullin, kampionët e ri të Anglisë, me ç’rast skuadra e Pep Guardiolas bëri korridorin e nderit para fillimit të ndeshjes. Megjithatë si duket me këtë traditë, nuk u pajtua mesfushori portugez i Mançester Sitit, Bernard Silva. https://twitter.com/i/status/1278809058154360836 Silva edhe pse ishte vendosur në korridorin

Futbollisti kosovar, kam refuzuar Liverpullin dhe Real Madridin

Ylli kosovar, Donis Avdijaj në një intervistë për ‘Sport1’ ka treguar se si kishte refuzuar ofertat nga skuadrat gjigande europiane, si Liverpull dhe Real Madrid për Shalke 04. Ai thotë se është penduar që ka refuzuar ofertën e skuadrës angleze të Liverpull, që këtë vit u shpall kampion në Premierligë. “Gabimi im

Liverpulli te Napoli gjen partnerin e Van Dijk në mbrojtje

Liverpulli i është bashkuar garës për shërbimet e mbrojtësit të Napolit, Kalidu Kulibali. Qendërmbrojtësi senegalez ka paralajmëruar largimin nga Napoli pas përfundimit të sezonit aktual, pasi skuadra nga “San Paolo” me shumë gjasë do të mbetet jashtë Ligës së Kampionëve. 28-vjeçari është duke u kërkuar nga skuadra të mëdha evropiane, përfshirë këtu

Liverpulli kujton golat “magjik” të Xherdan Shaqirit në Premierligë (VIDEO)

Skuadra e Liverpullit ka kujtuar golat e shënuar nga Xherdan Shaqiri për skuadrën e tyre, gjatë kohës kur “majtaku” ishte aktiv në fushë. “The Reds”, përmes një video në “Instagram”, kanë kujtuar disa nga golat e yllit shqiptarë që i ka shënuar me plotë mjeshtri, dhe ishin vendimtar për skuadrën e

Milot Rashica gjithnjë e më afër Liverpullit

Skuadra kampione të Europës, Liverpullit i janë dhënë arsye shtesë për ta blerë futbollistin kosovar Milot Rashica. Të paktën kështu pretendon “Liverpoolecho”, transmeton IndeksOnline. Sipas tyre skuadra gjermane e Verder Bremen ka vendosur që ta shes Rashicën gjatë kësaj vere, dhe kjo gjë ka bërë që drejtuesit e Liverpullit të përgaditen për

Klauzola e Rashicës “çmend” klubet europiane, Liverpulli favoritë për firmën e shqiptarit!

Milot Rashica mund të përfundojë te kampionët e Botës dhe Europës, Liverpulli. Një gjë të tillë raportojnë “Bild” dhe “Ëeser Kurier”, sipas të cilave trajneri gjerman, Jurgen Klop po mendon të transferojë 23-vjeçarin në “Enfilld Roud” gjatë merkatos së verës. “Ëeser Kurier” thekson se Verder Bremeni ka caktuar shifrën e kartonit

Henderson zgjidhet futbollisti më i mirë anglez për vitin 2019-të

Xhordan Henderson është shpallur futbollisti më i mirë i Anglisë për vitin 2019. Kapiteni i Liverpullit mposhti konkurrencën e fortë që kishte te Rahim Sterling dhe Hari Kejn. Henderson përfaqësoi Anglinë në 7 ndeshje gjatë vitit të kaluar. 29-vjeçari gjithashtu ndihmoi “Albionin Krenar” të siguronte kualifikimin në “Euro 2020” dhe zuri vendin