Teo Hernandez i qëndron besnik Milanit, refuzon milionat e Sitit

Teo Hernandez, është i vendosur të refuzojë një transferim të mundshëm te Mançester Sitit, në favor të nënshkrimit të një vazhdimi të kontratës me Milanin, shkruan “Calcio Mercato”. Përveç Sitit, emri i Teo Hernandez ka qenë i lidhur edhe me Paris Sen Zhermenin, mirëpo si duket 24-vjeçari është shumë ngushtë i

Ronaldo regjistron edhe një rekord në Premierligë!

Sulmuesi portugez ishte protagonist i ndeshjes së Manchester United ndaj Totenhamit, duke shënuar një gol dhe duke asistuar në golin e shënuar nga Kavani. Ndryshe “Djajtë e Kuq” shënuan fitore 3:0, teksa në listën e golashënuesve u regjistrua edhe Rashford. Megjithatë në skenë sërish u ngjit  Kristiano Ronaldo, i cili arriti

Gjithsej të etiketuara

Milani nis bisedimet me agjentin Mendes për sulmuesin e tyre portugez

Milani, që po zhvillon një sezon shumë të mirë këtë edicion në Serie A, thuhet se është në bisedime me agjentin e Rafael Leaos për vazhdimin e mundshëm të kontratës së talentit portugez. Leao këtë edicion në 13 ndeshje ka realizuar 5 gola, duke treguar një përmirësim në aspektin e qëndrueshmërisë,

Alban Beqiri prek çerekfinalen e Botërorit në Beograd

Alban Beqiri ka dhuruar një tjetër performancë fantastike në Botërorin e Boksit që po zhvillohet në Beograd. Me vendim jurie Beqiri ka mposhtur edhe boksierin panamez Bekford, i cili ishte një nga boksierët më të rrezikshëm të peshave 67-71 kilogram duke kaluar kështu në raundin çerekfinal. Boksieri shqiptar tani do të ketë

Ibrahimoviç këndellet, Milani vazhdon të fluturojë lartë (VIDEO)

Milani ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishmë në garën për titullin kampion në Serie A, duke mundur Romën në “Olimpiko” me shifrat 2:1, njofton “infOSport.mk”. Ishte veterani  Zlatan Ibrahimoviç, ai i cili në minutën e 26-të morri gjithë vëmendjen duke shënuar një super gol nga goditja e dënimit. Goli i suedezit

Drita e Ardian Nuhiut rikthehet në krye të futbollit kosovar

Të shtunën në elitën e futbollit kosovar në program ishin 3 ndeshjet e para të javës së 12-të, njofton “infOSport.mk”. Drita e Ardian Nuhiut mundi Malishevën me rezultat minimal 1:0, edhe atë falë autogolit të Hotit në minutën e 14-të. Kjo fitore i mundësoi skuadrës së strategut shkupjan që pas një

Alban Miftari, gardiani shkupjan që ringjalli Bylisin, 7 ndeshje vetëm 1 gol të pësuar

Gardiani shkupjan, Alban Miftari si duket ka bërë zgjidhjen e duhur këtë verë, kur me rekomandim të menaxherit të tij, Amir Duraku, vendosi të transferohet në futbollin shqiptarë, duke zgjedhur skuadrën e Bylisit, shkruan “infOSport.mk”. Miftari, ndryshe vëllai i Dardan Miftarit, ish portierit të FC Shkupit, që aktualisht luan rolin e

Hixhret Rushiti shënoi gol ndaj ish skuadrës së tij, Vardarit (VIDEO)

Përveç ndeshjeve të Ligës së Parë, sot në program ishin edhe ndeshjet e Ligës së Dytë, njofton “infOSport.mk”. Një ndër ndeshjet që zgjoi më shumë interes në Konferencën e Perëndimit, ishte ajo midis Vardarit dhe Gostivarit, që u zhvillua në terrenin kryesor pranë Federatës  së Futbollit. Vardari shënoi fitore 3:1, me