Alarm te Milani! Dëmtohet Ibrahimoviç, rrezikon të mbyllë karrierën!

Zlatan Ibrahimoviç ishte transferimi i Milanit që ngjalli shpresë tek tifozët gjatë këtij sezoni, pavarësisht se sulmuesi kishte mbushur 38-vjeç dhe ishte drejt fundit të karrierës. Ai madje doli të bënte diferencën te Milani me golat e shënuar, duke ju dhënë më tepër frymë aksioneve sulmuese të “kuqezinjëve”. Mirëpo lajmet e

Vazhdon kaosi me koronavirus në “Serie A”, 4 raste të reja te Milani!

Skuadrat e “Serie A” janë kthyer në stërvitje, por sipas protokollit të miratuar më parë të gjithë futbollistët dhe stafet teknike duhet t’i nënshtroheshin testit me tampon. Pas Torinos, Fioretinës dhe Sampdorias, makthi i virusit “Covid-19” pushton edhe Milanin. Është “Corriere dello Sport” që ka raportuar se te Milani ka pasur

Ibra po largohet nga Milani, “kuqezinjtë” pasuesin e tij e gjejnë te Reali!

Ndonëse u afrua vetëm në janar, duket se Zlatan Ibrahimoviç do të largohet nga Milani në fund të sezonit aktual. Drejtuesit “kuqezi” do të përqendrohen në lojtarë të rinj dhe premtues, të cilët mund t’i sillnin edhe fitime klubit. Në këtë situatë, italianët kanë filluar të punojnë për të gjetur zëvendësuesin e

Simone: “Shkarkimi i Boban gabim i madh, Ikardi blerja e duhur për Milanin”

Ish-sulmuesi i kombëtares italiane, Marko Simone, pretendon se Milani e kishte planifikuar shkarkimin e Zvonimir Boban si dhe ka dyshimet e tij për emrin e Ralf Rangnik në krye të pankinës. Gjithashtu italiani dëshiron të shohë Mauro Ikardin me fanellën “kuqezi” në të ardhmen. “Një gabim i jashtëzakonshëm. Ishte shumë sipërfaqësore për

Milani gjen Pirlon e ri!

Sandro Tonali është një ndër futbollistët më të kërkuar në merkato. 19-vjeçari i Breshës provoi sivjet të luajë për herë të parë në “Serie A”, ndërsa paraqitjet e tij dëshmuan se i njëjti zotëron një talent të madh. Stili i lojës së Tonalit ngjason me atë të Andrea Pirlo, ish mesfushorit