Shkëlqeu në Botëror, Milani transferon yllin e Argjentinës!

Argjentina është fituese e Botërorit në Katar pas 36 viteve pritje, duke mundur në finalen e madhe Francën vetëm pas ekzekutimit të penalltive.

Futbollistët argjentinas shkëlqyen në Botërorin e Katarit, me ç’rast disa prej tyre kanë përfunduar në shënjestrën e gjigantëve europian.

Njëri nga lojtarët që shkëlqeu me Argjentinën në Katar, ishte mesfushori i Brajtonit, Aleksis MekAllister.

Argjentinasi me origjinë skoceze luajti në të gjitha ndeshjet e Argjentinës, duke regjistruar 1 gol dhe 1 asistim.

“Calcio Mercato”, ka lëshuar një lajm të bujshëm duke shkruar se Milan synon transferimin e argjentinasit.

Rosonerët e kanë piketuar MekAllister si përforcimin ideal për vijën e mesfushës.

Argjentinasi ka kontratë me Brajtonin deri në vitin 2025, ndërsa për kartonin e tij drejtuesit e Milanit janë të gatshëm të shpenzojnë 40 milionë euro.

Leave a Reply