Tairi i lumtur për golin dhe besimin e trajnerit Shpëtim Duro

Hadis Tairi nga ndeshja në ndeshje po përfiton atë përvojën e duhur, që do e ndihmojnë këtë futbollistë gjatë karrierës së tij. Edhe pse vetëm 18-vjeç, Hadisi tashmë ka marrë besimin e trajnerit Duro, gjë kjo që e gëzon tej mase futbollistin strugan. “Patjetër që duhet të falënderojë profesorin për besimin

Struga Trim Lum pa shumë probleme mundi Vardarin në Shkup (VIDEO)

Struga Trim Lum ka mundur Vardarin në udhëtim me shifrat 3:1, duke u rikthyenë këtë mënyrë sërish tek fitorja, pas asaj disfate të papritur në udhëtim në Strumicë te AP Brera, shkruan “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e 10-të sezonale për kampionët në fuqi të vendit, që konfirmimin e morri vetëm pas

Ndryshon vendi ku do luhet ndeshja Vardari-Struga Trim Lum

Të mërkurën në program janë ndeshjet e javës së 16-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Kjo xhiro dhuron disa ndeshje mjaft interesante, ndërsa kushtet klimatike, por edhe kushtet që ofrojnë stadiumet e ekipeve garuese, kanë bërë që të vjen edhe deri te ndryshimi i vendeve ku do luhen

Manaj shënon ndaj Trabzonsporit të Bardhit (VIDEO)

Rey Manaj vazhdon të tregojë klasin e tij në elitën e futbollit turk, teksa ka gjetur golin e tretë me fanellën e Sivaspor gjatë këtij edicioni. Në sfidën që Sivasspor po e zhvillon në këto momente ndaj Trabzonspor, Manaj ka dyshifruar rezultatin në minutën e 21-të. Para tij në listën e golashënuesve

Taulant Seferi flet për shpërblimet: Duka e ka lëshuar dorën!

Taulant Seferi pa dyshim se është një nga lojtarët më të spikatur tek Kombëtarja shqiptare, bashkë edhe me pjesën tjetër të skuadrës, me të cilët arriti që të shkruaj historinë, duke u kualifikuar në europianin e vitit të ardhshëm. Së fundmi në një intervistë të dhënë në emisionin “Më Lër të

Jasir Asani vazhdon karrierën në La Liga-n spanjolle!

Jasir Asani ka qenë padyshim një nga futbollistët më të rëndësishëm dhe më meritor për suksesin e Kombëtares shqiptare në kuadër të eliminatoreve për kualifikim në Europianin e vitit të ardhshëm në Gjermani, aty ku Shqipëria do ta marrë pjesë për herë të dytë në histori, pas pjesëmarrjes në vitin