Riaktivizohen ish-futbollistët e njohur, Muzafer Ejupi dhe Bujamin Asani, do  luajnë për KF Studeniçanin

Ish-futbollistët e mirënjohur, Muzafer Ejupi dhe Bujamin Asani kanë vendosur që të kthehen në terrenet e futbollit dhe të ndihmojnë klubin e tyre të fshatit- KF Studeniçani në realizimin e ambicieve të tyre për ta ngjitur në Ligën e Tretë-Veri, shkruan Open-TV. Ejupi e përfundoi karrierën e tij futbollistike në vitin

Shqipëria ngjitet tre vende në renditjen e FIFA-s për muajin shtator

Kombëtarja shqiptare arriti dy suksese shumë të rëndësishme në dy ndeshjet e muajit shtator, duke barazuar me Çekinë në transfertë (1:1) dhe duke mposhtur më pas Poloninë në “Air Albania” (2:0), takime të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian ‘Gjermani 2024’. Katër pikë shumë të rëndësishme për “kuqezinjtë” e Silvinjos, të

Maqedonia avanson për dy vende në renditjen më të re të FIFA-s

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka avansuar për dy vende në renditjen më të re të FIFA-s, njofton “infOSport.mk”. Rezultatet pozitive në ndeshjet e shtatorit në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, sollën progres për verdhekuqtë”, që për dallim nga pozita e 68-të, që ndodheshin një muaj më parë, tashmë

Botërori i seniorëve në mundje në Beograd, Vejseli dhe Alili mësojnë kundërshtarët

Nesër në Beograd të Serbisë do të nis Kampionati Botëror në mundje për senior. Eventi ka një rëndësi të madhe, ndërsa përveç medaljeve, sportistët do të luftojnë edhe për vende në Lojërat Olimpike Paris 2024. Pesë kuota për secilën nga 18 kategoritë e peshave olimpike, në total 90, do të jepen në

Euro 2024, goli i Asanit kundër Polonisë, zgjidhet më i bukuri i raundit të gjashtë

UEFA golin e shkupjanit, Jasir Asani përballë Polonisë të dielën e shkuar, e ka përzgjedhur si golin më të bukur të raundit të gjashtë, në kuadër të eliminatoreve për kualifikim në “EURO 2024”. “Predha” e Asanit është votuar në faqen zyrtare të UEFA-s nga tifozët shqiptarë dhe jo vetëm, anë e

E konfirmuar, Maqedonia miqësore me Armeninë në Strumicë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, muajin e ardhshëm do të zhvillojë një miqësore me kombëtaren e Armenisë, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kanë konfirmuar të dyja Federatat, duke bërë të ditur se kjo ndeshje do të zhvillohet me datë 17 tetor në stadiumin “Bllagoj Istatov” në Strumicë, me fillim

Maqedonia pa shumë probleme mundi Maltën

Maqedonia ashtu edhe siç pritej, pa shumë probleme ka regjistruar fitoren e dytë në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, duke mundur edhe njëherë tjetër Maltën, këtë herë në transfertë me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. Fitoren e skuadrës “verdhekuq” e paralajmëroi Elif Elmas me golin e realizuar që në

Shpresat e Shqipërisë mundin Rumaninë, tashmë rradhën e kanë të mëdhenjtë e Kosovës

Kombëtarja shpresa e Shqipërisë, ka mundur Rumaninë pas një përmbysjeje të çmendur nga 0:2, në 3:2, duke regjistruar kështu fitoren e dytë nga po aq ndeshje në kuadër të grupit “E” eliminatorë për kualifikim në Europianin e vitit 2025 që do të mbahet në Sllovaki, njofton “infOSport.mk”. Doli të jetë kjo