Dobërdolli në festë, Besa shpallet kampione e vjeshtës në Ligën e Dytë (VIDEO)

Dobërdolli, fshat me histori nga Mesjeta e Largët ka shkruar historinë më të re, pasi klubi i tyre futbollistik i themeluar shumë vite më parë, KF Besa, që aktualisht financohet nga familja Tairi, është shpallur kampione e vjeshtës në Ligën e Dytë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. 13 fitore, 1 barazim

Fillojnë punimet në “Global Arena”, KF Besa bëhet me stadium modern drejt Ligës së Parë

Sot zyrtarisht nisën punimet për rinovimin e stadiumit “Global Arena”, pronë e klubit të futbollit Besa e Dobërdollit, krejt me qëllim për realizimin e  pretendimeve që ka kjo skuadër në kampionatin e Ligës së Dytë, sezoni 2023/2024. Klubi  i futbollit Besa që përkrahet nga investitorët, vëllezërit Zijadin dhe Elham Tairi, në