Shaban Tërstena e vazhdon traditën, ndan 5 tjera Oskare Olimpike

Kampioni Olimpik i mundjes, Shaban Tërstena ka ndarë edhe për këtë vit 5 Oskare Olimpike. Në organizimin e tretë me radhë të ndarjeve të Oskareve Olimpike nga Tërstena, këtë vit në ceremoninë solemne u nderuan emrat si Gjorgji Kuzmanovski, Anton Sereçi, Mirosllav Naumovski, Migena Gorenca dhe Vanço Çifliganec. Të pranishëm në

Njihuni me kumanovarin 20-vjeçar që debutoi me Shqipërinë

Kombëtarja e Shqipërisë të hënën në mbrëmje shënoi fitoren më të thellë në një ndeshje zyrtare, duke mundur Moldavinë me rezultatin 4:0, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje shumë gjatë kohë do të mbahet mend nga i riu kumanovar, 20-vjeçari Lindon Selahi, i cili bëri debutimin e tij me fanellën e kombëtares

Edoardo Reaja, trajneri i rekordeve te Shqipëria!

Edi Reja drejtimin e Kombëtares shqiptare e morri prillin e këtij viti, ndërsa takimi i sontëm ndaj Moldavisë ishte vetëm i 6-ti në krye të Kombëtares shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Megjithatë strategut italian i kanë mjaftuar edhe këto pak ndeshje, për të vendosur dy rekorde me Kombëtaren shqiptare. Fitorja 4:0 ndaj moldavëve ishte

Fitorja ndaj Moldavisë, Shqipëria vendos rekord dhe shkruan histori

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sonte ka vendosur një rekord të ri sa u përket ndeshjeve eliminatore në kuadër të Kampionateve Botërore apo Europiane. Me fitoren 4:0 kundër Moldavisë, “kuqezinjtë” kanë vendosur edhe një shifër të re sa u përket golave të shënuar në një edicion. Plotë 14 gola kanë shënuar futbollistët

Kosova dominon dhe fiton Malin e Zi, duke ëndërruar “Euro 2020”

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar edhe një tjetër super ndeshje në stadiumin “Fadil Vokrri”, aty ku nuk njeh humbje në ndeshjet ndërkombëtare, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e strategut Bernard Çallandes mundën Malin e Zi me rezultatin 2:0, mirëpo sipas rasteve të regjistruara nga ana e futbollistëve “dardan”, malazezët duhet të

Gjithsej të etiketuara

Shqipëria kreu punën që në pjesën e parë, Manaj i dha vulën fitores ndaj Moldavisë

Kombëtarja e Shqipërisë ka regjistruar edhe fitoren e katërt në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2020-të, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e strategut italian, Edi Reja në ndeshjen e 8-të, të grupit “H” mundi si mysfair Moldavinë me rezultatin 4:0, ndërsa fitoren “kuqezinjtë” e siguruan që në pjesën e parë, kur

Super SHQIPËRIA, super KOSOVA, o sa mirë me qenë shqiptarë

45 minutat e para të ndeshjeve të sontme eliminatore për Euro 2020 kanë rezultuar shumë pozitive për Kombëtaren e Shqipërisë dhe përfaqësuesen e Kosovës, që po avansojnë ndaj kundërshtarëve të tyre, njofton “infOSport.mk”. Shqipëria tashmë e rilindur me Edi Rejën, pjesën e parë në transfertën në Çishinau ndaj Moldavisë, e mbylli

Kosovë-Mali i Zi, biletat në tregun e zi shkojnë edhe deri në 300 euro

Edhe njëherë tjetër të gjitha biletat për ndeshjen e radhës të Kosovës u “avulluan” brenda 10 minutave. Më 7 tetor u shitën të gjitha biletat për takimin Kosovë – Mali i Zi, që zhvillohet sot në stadiumin mitik “Fadil Vokrri”. Të hënën e kaluar në orën 16:00 uebsajti që merret me shitjen

Çallandes do të sulmojë Malin e Zi me Muriqin

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Çallandes, ka publikuar formacionin me të cilin do të zbres në fushë sonte ndaj Malit të Zi, në një ndër ndeshjet më të vlefshme të skuadrës “dardande”, që ende shpreson në një kualifikim të mundshëm për në Euro 2020, njofton “infOSport.mk”. Edhe këtë