Emir Lenjani nuk do të luaj për Kombëtaren sa të jetë Panuçi në stol!

Emir Lenjani është tërhequr nga Kombëtarja e Shqipërisë përkohësisht ose thënë më mirë deri sa është seleksionues italiani Kristian Panuçi. Kombëtarja sot zhvilloi stërvitjen e parë, ndërsa Andi Lila dhe Egzon Binaku dolën jashtë kombinimit për të luajtur për shkak lëndimeve dhe seleksionuesi italian në mungesë të një mbrojtësi të

Pandev uron Muhamed Sejdinin për postin e kryetarit të FFM-së

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e para eliminatore të Kampionatit Evropianin 2020.  Maqedonia seancën e parë stërvitore e zhvilloi në kampin stërvitor “Petar Milloshevski” në Shkup. Fytyra të buzqeshura dhe atmosferë pozitive mbizotronte që në start të përgatitjeve në kampin “verdhekuq”.  Kapiteni i përfaqësues së vendit

Hasani: T’ia urojmë me fitore jubileun Pandevit!

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll sot kishte grumbullimin e parë për ndeshjet e para eliminatore të Kampionatit Evropian 2020. Në prononcimin e parë për mediat, folën seleksionuesin Igor Angellovski dhe Ferhan Hasani, me këtë të fundit që u ndal më shumë në jubileun e kapitenit Goran Pandev që ndaj Letonisë

Morina dhe Memeti stolisen me medalje të arta nga turneu “Nikon Open” në Bullgari

Gjatë fundjavës në Sofje të Bullgarisë u zhvillua turneu ndërkombëtarë në karate, “Nikon Open”, ku morën pjesë edhe disa karateist nga Maqedonia. Kështu anëtarët e KK “Keiks” nga Shkupi, Sajra Morina dhe Mevlud Memedi arritën të fitojnë medalje të arta, kurse vendin e dytë e mori Arta Bushi, ndërkohë edhe përkundër