Lacio fiton Interin, Spaleti afër shkarkimit

Lazio ka mposhtur 1 me 0 Interin në derbin e sotëm. Portieri i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha u bë pengesa më e vështirë dhe e pakapërcyeshme për futbollistët zikaltër, teksa Interi dështoi të vijonte në gjurmët e suksesit të korrur në derbin e Milanos, për t’u dorëzuar para një goli

Hamilton triumfon në Bahrein

Lewis Hamilton befason të gjithë, për më tepër tifozët e Ferrarit në garën e tyre të preferuar të Bahreinit, duke triumfuar kështu në Çmimin e Madh të vendint të gjirit, falë edhe gabimeve dhe fatit të keq të Vettel dhe Leclerc. Dy pilotët e “kokëkuqes” italiane e nisën garën e Bahreinit

LPFM, Shkëndija e sigurtë, Strumica e pafat për Renovën dhe FC Shkupin

Shkëndija ka demoluar Pobedën në ndeshjen e vlefshme të javës së 25-të në elitën e futbollit vendor, duke e mundur me rezultatin e thellë 5:2, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndër fitoret më të thella të “kuqezinjëve” këtë edicion dhe e para në Tetovë gjatë këtij edicioni përballë skuadrës nga

FC Shkupi dhe Renova mysafir në Strumicë, Shkëndija kundër rivalit më të papërshtatshëm

E diela në futbollin vendor është e rezervuar për ndeshjet e javës së 25-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione dhe njëherit kryesuese e kampionatit, Shkëndija në Tetovë do të mirëpret kundërshtarin më të papërshtatshëm, Pobedën, ndaj së cilës skuadër  këtë edicion kishte humbur 3 nga

Futsal Shkupi edhe zyrtarisht kampion i Maqedonisë së Veriut (VIDEO)

Futsal Shkupi në mënyrën më të mirë ka vulosur titullin kampion në elitën e futsalit vendor, teksa sonte në parketin e rivalit kryesor për titull, Velesit shënoi fitore 4:3, njofton “infOSport.mk”. Kur  kanë mbetur edhe 4 javë deri në mbyllje të kampionatit, Futsal Shkupi ka 12 pikë më shumë se Velesi,

Mësohet orari i ndeshjeve të rrethit të tretë në Ligën e Dytë, Perëndim dhe Lindje

Me zhvillimin e ndeshjeve të javës së 18-të në Ligën e Dytë Perëndim dhe Lindje, ka përfunduar pjesa e rregullt e sezonit, ndërsa menjëherë është mësuar edhe orari i ndeshjeve të rrethit të tretë, apo ndryshe i njohur si sistemi i Bergerit, njofton “infOSport.mk”. Kësisoj lideri aktual në Konferencën e Perëndimit,