Java e 25-të vazhdon edhe sot, në program edhe derbi shqiptarë FC Shkupi-Renova

Vazhdojnë edhe sot ndeshjet e javës së 25-të në elitën e futbollit vendor, aty ku gjithë vëmendjen tërheq derbi ndeshja midis ekipeve shqiptare, FC Shkupit dhe Renovës, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në kompleksin sportiv pranë Federatës së Futbollit, me FC Shkupin që kërkon pikët e plota për

FC Shkupi dhe Renova mysafir në Strumicë, Shkëndija kundër rivalit më të papërshtatshëm

E diela në futbollin vendor është e rezervuar për ndeshjet e javës së 25-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione dhe njëherit kryesuese e kampionatit, Shkëndija në Tetovë do të mirëpret kundërshtarin më të papërshtatshëm, Pobedën, ndaj së cilës skuadër  këtë edicion kishte humbur 3 nga