FFM përcakton ekipet që do të luajn në Europë, Shkupi i gëzohet më shumë kualifikimit

Sileksi, Shkëndija, Renova dhe Shkupi janë skuadrat që do ta përfaqësojnë vendin këtë verë në garat europiane. Në situatë kur sezoni garues 2019-20 në elitën vendore u mbyll në xhiron e 23-të për shkak të pandemisë Kovid 19, Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e Këshillit Drejtuesit

UEFA ka vendosur për datat e rifillimit të Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa

Javën e ardhshme pritet të vendosen edhe fatet e futbollit europian, teksa UEFA ka thirrur 55 federatat anëtare për të diskutuar mbi mënyrën se si do të rikthehen në fushë. “Sky Sport” raporton se hipoteza e parë është që Liga e Kampionëve dhe Liga Europa të zhvillohen brenda muajit gusht, ku

UEFA vjen me një ide të re për Ligën e Kampionëve, ndeshje teke në një qytet të vetëm

Ditët kalojnë dhe situate e shkaktuar nga pandemia globale e “Covid-19” vijon të jetë shqetësuese, ndaj edhe në UEFA janë vënë në lëvizje për të studiuar mënyrat se si mund të çojnë deri në fund të gjitha ligat për klube. Kështu duke qenë se përparësi është dhënë për ligat kombëtare, qeveria

UEFA vendos për ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa!

Shtëpia e futbollit europian (UEFA) po shqyrton një plan tjetër për ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe Liga Europës për këtë edicion, që ka ndaluar për shkak Koronavirusit. Sipas asaj që raportojnë mediat europiane, ndeshjet e këtyre dy kompeticioneve më të rëndësishme europiane në nivel klubesh mund të luhen gjatë muajit

UEFA i mendon të gjitha skenarët për kampionatet dhe kompeticionet europiane

UEFA nuk pushon së punuari, për të gjetur zgjidhjen e duhur për kampionatet europiane të futbollit, e në veçanti atyre 12 kampionateve që kanë ekipe garuese në dy kompeticionet më të rëndësishme europiane, Ligën e Kampionëve dhe Liga Europa. E gjithë kjo, bëhet për të mos i dhënë avantazh asnjë skuadre

Gjithsej të etiketuara

ZYRTARE, UEFA shtyen finalet e LK dhe LE për një kohë të pacaktuar

Për shkak pandemisë së krijuar nga Koronavirusi, UEFA edhe zyrtarisht ka shtyrë ndeshjet finale të Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa. Që të dyja ndeshjet duheshe të zhvilloheshin gjatë muajit maj, me 27 ajo e Liga Europa në Gdansk të Polonisë dhe ajo e 30 majit të Ligës së Kampionëve

UEFA të martën vendos për LK dhe LE!

Koronavirusi ka goditur dukshëm edhe Botën e futbollit, teksa organizatorët e kompeticioneve të ndryshme janë në dilemë të madhe për të shpallur fituesit, me kohën që nuk premton aspak. UEFA duket se e ka gjetur zgjidhjen për të mbyllur sa më shpejt dy kompeticionet e saj më të rëndësishme në nivel

ZYRTARE, shtyhen ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa

UEFA ka vendosur t’i shtyejë të gjitha ndeshjet e parapara për t’u zhvilluar në javën e ardhshme në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Europës, si masë mbrojtëse kundër koronavirusit. Shtëpia më e madhe e futbollit europian ka marrë këtë vendim, me qëllim që ti mbrojë futbollistët nga përhapja e koronavirusit,