Penaltitë i siguruan trofeun e dytë europian Frankfurtit, Ramzi tradhëtoi Renxhersin (VIDEO)

Për herë të parë pas vitit 1997, ndodh që një skuadër tjetër gjermane, përveç Bajernit të Munihut të fitoj një trofe europian. Është skuadra e Ajntrahtit të Frankfurtit që triumfoi në finalen e Liga Europa, pasi sonte në “Ramon Sançez Pizhuan” në Seviljë, mundi Gllazgou Renxhersin pas ekzekutimit të penaltive,

Finalja e “Ligës së Konferencës” paralizon Tiranën, e mërkura pushim për institucionet publike

Qeveria Shqiptare ka vendosur që dita e 25 majit,(e mërkurë) të jetë pushim për të gjitha institucionet publike në Tiranë, kjo për shkak se kryeqendra shqiptare do të mirëpret finalen e Ligës së Lonferencës, që do të luhet në këtë datë në “Air Albania” mes Romës dhe Fejenordit të Roterdamit. Në

Caktohen finalistët e Liga Europa dhe Ligës së Konferencës (VIDEO)

Janë caktuar edhe finalistët e dy kompeticioneve të fundit të UEFA-s, atë të Liga Europës dhe Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Në finalen e madhe të Liga Europës do të luajnë Ajntrahti i Frankfurtit nga Gjermania dhe Gllazgou Renxhersi skocez, ndërsa në Ligën e Konferencës, finalja përballë do të vë Romën

Liga Europa rikthehet sonte me ndeshjet e kthimit, Barcelona me mision jo të lehtë

Liga Europa rikthehet sonte me ndeshjet e kthimit në fazën e 1/8 së finales. Sonte në program zhvillohen shtatë takimet të ndara në dy orare. Vëmendja kryesore do të përqëndrohet në Stamboll atje ku Galatasaraji do të mirëpret Barcelonën me fillim nga ora 18:45. Pas barazimit 0:0 në ndeshjen e parë në

Rrahmani me paraqitje fantastike në barazimin e Napolit ndaj Barcelonës (VIDEO)

Ndeshja e parë e fazës nokaut në Liga Europa ndërmjet Barcelonës dhe Napolit ka përfunduar me barazimin 1:1. Ishin “napolitanët” që kaluan të parët në epërsi përmes Piotr Zielinskit në minutën e 29-të, derisa “katalunasit” barazimin e arritën vetëm në pjesën e dytë përmes penaltisë, të cilën në gol e shndërroi

Gjimshiti “tërbon” grekët, brenda 3 minutave ju shënon dy gola dhe i mund i vetëm (VIDEO)

Berat Gjimshiti doli të jetë heroi i Atalantas në ndeshjen e parë “play-off” të Liga Europa, duke mundur i vetëm Olimpijakosin grek, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare i’a doli të shënojë  dy gola brenda 3 minutave, duke bërë kthesën e madhe përballë grekëve të Olimpijakos, që kishin avansuar me anë

Liga Europa, shënojnë Uzuni dhe Berisha, Shaqiri me Lionin e tij kalojnë në 1/8 e finales

Janë mbyllur ndeshjet e mbrëmjes në Liga Europa, aty ku sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, ka gjetur sërish rrjetën, duke shënuar golin e tij të dytë në këtë kompeticion me fanellën e Ferencvarosh. Sulmuesi shqiptar, si zakonisht titullar me skuadrën hungareze, gjeti golin në pjesën e dytë të ndeshjes, por

Edhe pse i kishte të shkruara, De Gea nuk priti asnjë nga 11 penaltitë e futbollistëve të Viljarealit! (VIDEO)

David de Gea mund të cilësohet si fajtori kryesor për humbjen e penalltive në finalen e mbrëmshme të Liga Europa të Mançester Junajtedit ndaj skuadrës spanjolle të Viljarealit!? “Djajtë e Kuq” humbën mundësinë për të fituar trofeun e dytë më të vlefshëm për klube europiane, pasi u mposhten në finale nga

Pas 22 penaltive bossi i Liga Europa, Unaj Emeri la Mançester J. me duar bosh (VIDEO)

Viljareali ka fituar trofeun e parë në historinë 98-vjeçare, pasi mundi Mançester Junajtedin me rezultatin 12:11 pas ekzekutimit të penaltive, pasi ndeshja e zhvilluar në Gdansk të Polonisë para 9.000 tifozëve, në kohën e rregullt u mbyll me shifrat 1:1, njofton “infOSport.mk”. Zherard Moreno në minutën e 29-të kaloi në epërsi

UEFA vendos, 9500 tifoz në finalen e Liga Europa në Gdansk të Polonisë!

Finalja e edicionit aktual në Liga Europa do të zhvillohet më datë 26 maj në Gdansk të Polonisë. Mançester Junajtedi mund të cilësohet si skuadra e kualifikuar pas atij triumfi 6:2 në duelin e parë gjysmëfinal ndaj Romës në “Olld Traford”. Përballja tjetër është ajo mes Viljarealit dhe Arsenalit. Ekipi spanjoll