Ibraimi shënon dhe regjistron një jubile në ndeshjet ndaj Vardarit (VIDEO)

Shkëndija pas 65 minutave lojë po avanson me rezultatin 3:1 në ndeshjen derbi kundër Vardarit, e vlefshme për javën e 9-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. E në këto gola të shënuar nga ana e “kuqezinjëve” nga Tetova nuk ka se si të mungojë edhe emri i Besart Ibraimit. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/829608964453957 Bomberi

Ibraimi – Pandev 2:1 (VIDEO)

Shkëndija shënoi fitore 2:1 në përballjen e javës së 6-të kundër Akademia Pandev, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat për “kuqezinjtë” në këtë përballje i realizoi Besart Ibraimi, i cili si duket dalëngadalë po i rikthehet formës së vjetër, ndërsa kjo gëzon gjithë tifozët e Shkëndijës, por edhe vetë klubin

Super goli i Besart Ibraimit që i siguroi Shkëndijës një përballje me Totenhamin (VIDEO)

Besart Ibraimi dalëngadalë po rikthehet ai i vjetri. Bomberi kërçovarë pas abstenimit sezonin e kaluar, kur doli të jetë golashënuesi i dytë te Shkëndija, pas Armend Alimit, kjo edhe për shkak mungesës së tij pas një lëndimi të pësuar, këtë edicion e ka nisur mjaft mbarë, njofton “infOSport.mk”. Numri 7-të i

Besart Ibraimi goleadori më i mirë nga Maqedonia edhe në garat europiane

Përveç që mban epitetin e “Mbretit të golave” në futbollin elitar në vend, Besart Ibraimi është edhe golashënuesi më i mirë nga Maqedonia në garat europiane në nivel klubesh, njofton “infOSport.mk”. Bomberi kërçovarë ka shënuar më shumë se çdo futbollistë tjetër nga vendi ynë, ndërsa kjo edhe falë kontunuitetit të Shkëndijës

Shkëndija dhe Besarti dakordohen, bomberi kërçovarë edhe dy vite “kuqezi”!

Ka marrë fund telenovela Besart Ibraimi. Bomberi kërçovarë do vazhdojë të tund rrjetat me fanellën “kuqezi” edhe në sezonet e ardhshme. “infOSport.mk”, mëson se Besart Ibraimi dhe Shkëndija kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës edhe për dy vite të tjera. Kontrata e tij aktuale skadonte në fund të këtij muaji, ndërsa

Besart Ibraimi flet për kontratën me Shkëndijën dhe mundësinë për të luajtur në Superligën shqiptare!

Besart Ibraimi është një nga futbollistët e spikatur të kampionatit tonë vendor, por edhe një lider i padiskutueshëm vite me rradhë te Shkëndija e Tetovës, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi 33-vjeçar pjesë e “kuqezinjëve” nga Tetova është që nga vera e vitit 2015-të, me të cilët ka fituar dy tituj kampion. “Bomberi” nga Kërçova