ZYRTARE, Inter transferon mesfushorin e Fiorentinës (VIDEO)

Mesfushori uruguaian i Fiorentinës, Matias Vesino sezonin e ri futbollistik do të veshë fanellën e Interit, njofton sajti zyrtarë i klubit nga Firenca. Në njoftimin e skuadrës nga “Artemio Franki” thuhet se futbollisti do të ju nënshtrohet kontrolleve mjekësore te “neroaxurrët”, vetëm pasi skuadra nga Milano të aktivizojë shumën që

ZYRTARE, Nemanja Matiç veshë fanellën e Junajtedit

Mançester Junajtedi ka njoftuar për transferimin e Nemanja Matiç nga rradhët e Çelzit. Futbollisti serb me skuadrën nga “Olld Traford” ka arritur marrëveshje 3 vjeçare, me opcion që të njëjtën ta vazhdojë edhe për një vit tjetër. Të dyja klubet nuk njoftuan rreth shumë së transferimit, mirëpo sipas BBC, ajo kap

Shkëndija – Trakai drejtëpërdrejtë në “SuperSport2” (VIDEO)

Ndeshja e kthimit ndërmjet Shkëndijës dhe Trakait në kuadër të turit të tretë elminatorë të Liga Evropa, do të transmetohet në Digitalb SuperSport2, njofton “infOSport.mk”. Në mungesë të TV të interesuara nga vendi ynë, paketa sportive shqiptare SuperSport, edhe njëherë tjetër do të transmetojë ndeshjet e Shkëndijës në Evropë, ashtu siç

Ronaldo: Nëse nuk do quhesha Kristiano, nuk do isha këtu

Futbollisti i Real Madridit, Kristiano Ronaldo mendon se është viktimë e popullaritetit të tij. Më herët gjatë ditës së sotme, ylli portugez u paraqit në gjykatë për të dëshmuar para gjykatësit idhur me veprëm që akuzohet fshehje të deklarimit të të ardhurave dhe mashtrim me mospagim taksash. Sipas hetimeve të

Murinjo selam Galatasarajit: Më lehtë më merrni mua se Fellainin (VIDEO)

Pas zërave që qarkulluan në mediat turke lidhur me transferimin e belgut Maruan Fellaini në rradhët e Galatasarajit, ka reaguar edhe trajneri i Mançester Junajtedit, Hoze Murinjo. “Maruan?! Harrojeni! Ai është shumë i rëndësishëm për mua. Për Galatasarajin më lehtë do ishte që të më merrnin mua, se atë” – tha

4TOP transferimet që mund të ndodhin gjatë javës!

Sulmuesi suedez me origjinë boshnjake, Zlatan Ibrahimoviç dhe uellsiani, Garet Bejll janë emrat më të kuotuar për të lëvizur gjatë kësaj jave. Ibra i cili po rekuperohet nga një dëmtim në gju u përfol se do të kalonte në SHBA te skuadra e Los Anxheles Galaksi, por sëfundmi ka vendosur që