Pas Ronaldo vitin e kaluar, Juve gati të shpërrthejë edhe një bombë tjetër në merkaton e këtij viti

Juventusi po përgatitet për një bombë tjetër edhe këtë edicion. Pasi vitin e kaluar shpërrtheu me blerjen e Kristiano Ronaldos, “biankonerët” duan të përsërisin të njëjtën gjë, por kësaj radhe në bankinë. E ardhmja e Masimiliano Allegrit është vënë në dyshim, ndërsa ditëve të fundit është rritur koeficienti i largimit të

Ajaks – Juve, si do ndalet Ronaldo? Ja çfarë thotë trajneri i holandezëve

Ajaksi sonte do ta zhvillojë ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Jueventusit. Ndeshja e parë në Holandë ishte mbyllur me barazimin 1:1, teksa sonte në Torino këto dy skuadra do të diskutojnë emrin e gjysmëfinalisit. Trajneri i skuadrës holandeze, Erik ten Hag, ka thënë se ata nuk kanë

Lajm i keq për Juven, Ronaldo mund të pezullohet për gjestin në ndeshjen ndaj Atl.Madridit

Ylli portugez Kristiano Ronaldo të martën në mbrëmje në ndeshjen ndaj Atletiko Madridit, shkëlqeu duke realizuar “hat-trik” dhe duke eliminuar skuadrën spanjolle i vetëm nga garat e Ligës së Kampionëve Europian. Juve shënoi fitore 3:0, ndërsa pas shënimit të goliit të tretë ylli portugez bëri një festë të çmendur, duke kopjuar

Ibrahimoviç sulmon Ronaldon: Shko sfidoje veten në ligën e dytë

Zlatan Ibrahimoviç njihet si një lojtar i guximshëm i cili nuk nguron asnjëherë të thotë atë që ka në mendje. Ai aktualisht luan shumë larg Europës, pikërisht në ligën amerikane të futbollit (MLS) te skuadra e Los Anxheles Galaksi. Gjatë një interviste, ish-futbollisti i Juventusit, Interit, Mançester Junajtedit, Milanit dhe Barcelonës ka