Përballje titanësh sonte në ‘San Siro’, Zlatan vs Kristiano, dyshja që bashkë kanë shënuar 1261 gola!

Përballje titanësh sonte në ‘San Siro’, aty ku do të përballen dy futbollistët që së bashku kanë shënuar 1261 gola. Fjala është për për Zlatan Ibrahimoviç, i cili gjatë karrierës së tij ka shënuar 538 gola, dhe Kristiano Ronaldon, që ka të shënuar plotë 723 gola. Kësisoj përballja Milan - Juventus

Ronaldo kundër Realit! A mund të ndodh kjo që në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve?

Juventusi me fitoren 2:1 në transfertë ndaj Lokomotivës së Moskës ka siguruar kalimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Kampionët e “Serie A”, në xhiron e radhës të grupit “D” presin Atletiko Madridin në Torino, dhe me një barazim të mundshëm, do të sigurojnë vendin e parë në grup. Në fazën