Veleshta aktive në merkato, përveç Asanit ka angazhuar edhe këta futbollistë!

Skuadra e Veleshtës gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar takimin e parë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, në prag të të cilit drejtuesit po punojnë me shumë përkushtim në përforcimin e skuadrës, njofton “infOSport.mk”. Kështu përveç super transferimit të Bujamin Asanit, i cili te skuadra strugane erdhi nga

Lavdrim Skenderi një futbollistë i lirë

Lavdrim Skenderi tashmë disa ditë ka ndërprerë bashkëpunimin me Teteksin dhe është në kërkim të një mjedisi të ri, ku do të mund të vazhdonte karrierën e tij, njofton “infOSport.mk”.  Bëhet fjalë për një futbollistë 27-vjeçar, i cili ka një karrierë të pasur futbollistike, ndërsa gjithashtu numëron plotë 134 ndeshje

Një bullgar për mbrojtjen e Sileksit!

Sileksi ka përforcuar mbrojtjen edhe me një bullgar. Pas largimit të dyshes Grozdanoski – Kirovski, drejtuesit e skuadrës nga Kratova fillimisht sollën Jordan Serafimovskin nga rradhët e Bellasicës, ndërsa tashmë së fundmi kanë angazhuar edhe mbrojtësin bullgar të Eter, Svilen Sherev, njofton “infOSport.mk”. Sherev është 28-vjeçar, ndërsa deri më tani në

FC Shkupi prezanton mbrojtësin e kombëtares së Ruandës

FC Shkupi edhezyrtarisht ka bërë për vete mbrojtësin e kombëtares se Ruandas, Abdul Ruatubjaje, me të cilin ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë. Lajmin për afrimin e këtij mbrojtësi, “infOSport.mk” e kishte publikuar që me 24 dhjetor të vitit të kluar, ndërsa sot i njëjti u prezantua me

Makedonija GJ.P. në pranverë pa golashënuesin më të mirë Khalid Basid!

Makedonija GJ.P gjatë stinorit pranveror do të duhet të bëjë pa sulmuesin kryesor, Basid Khalid, njofton “infOSport.mk”. Ganezi te skuadra shkupjane erdhi janarin e vitit të kaluar si lojtar i lirë, pas aventurës që kishte pasur në Superligën shqiptare me skuadrën e Teutës. Ai  shkëlqeu këtë gjysëmsezon me Makedonija Gj.P, teksa në

Shkëndija bënë edhe transferimin e tretë, këtë herë nga futbolli vendor

Shkëndija ka reaguar shumë shpejtë pas huazimit të portierit, Bekim Rexhepi te Skënderbeu i Korçës, teksa ka angazhuar portierin tetovar, Ferat Ramani, njofton “infOSport.mk”. 25 vjeçari vjen të kuqezinjtë pas dy sezoneve shumë pozitive si portier i parë te KF Gostivari në Ligën e Dytë, ndërsa bashkë me të rinjtë Nijas

Pas Leard Sadriut, Skënderbeu huazon edhe një tjetër emër nga Shkëndija

Skënderbeu i Korçës që nuk po kalon aspak momente të mira në Superligën shqiptare ka huazuar edhe një tjetër lojtar nga rradhët e Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Kujtojmë skuadra e Julian Ahamtaj ditë më parë nga rradhët e skuadrës tetovare huazoi mbrojtësin e talentuar kosovar, Leard Sadriu, i cili debutoi me Laçin

Shkëndija transferon edhe një sulmues, këtë herë nga Brazili

Pas Rubin Hebajt, Shkëndija ka angazhuar edhe një sulmues tjetër. Bëhet fjalë për brazilianin Igor Ëanderson Da Silva, i cili luan në krahë, ndërsa kjo do të jetë përvoja e tij e tretë në Europë, njofton “infOSport.mk”. 24 vjeçari i lindur në Araraquara të Brazilit me skuadrën tetovare ka firmosur kontratë

Dembo nga Shkupi te Shaktjori Soligorsk falë dyshes Armend Nexhipi – Florin Biba 

Transferimi i Darboe Dembos nga FC Shkupi te kampionët e Bjellurusisë, Shaktjor Soligorsk bëri bujë të madhe, pasi ishte njëri nga transferimet më të shtrenjtë nga kampionati vendor. Dembo ishte golashënuesi më i mirë i kampionatit në këtë gjysmësezon vjeshtor dhe interesimi për ti fituar shërbimet e tij ishte tejet i

FC Shkupi falënderon sulmuesin Dembo Darboe

Dembo Darbo prej sot edhe zyrtarisht do të luaj në kampionatin më të fortë të Bjellorusisë. Pas bisedimeve të gjata dhe intensive, kryesia e FC Shkupit ka arritur marrëveshje me drejtuesit e Shakhtyor Soligorsk, ndërsa në transferimin e Dembos rol të rëndësishëm kishte edhe menaxheri Florin Biba. Të kujtojmë se Dembo