Ronaldo nuk e pranon dot, por Juventusi i tij u eliminua nga Lioni (VIDEO)

Skuadra franceze e Lionit ka bërë befasinë më të madhe të këtij sezoni në Ligën e Kampionëve, duke e eliminuar Juventusin, një ndër skuadrat që shihej si pretendente që këtë vit të fitojë kompeticionin më të rëndësishëm europian në nivel klubesh, njofton “infOSport,mk”. Lioni të premten në mbrëmje në Torino u

Rafael Varane “tradhëton” Realin në ndeshjen vendimtare të sezonit (VIDEO)

Mbrojtësi franceze, Rafael Varane ka “tradhtuar” Realin në ndeshjen më vendimtare të sezonit. Dy gafat e francezit i kanë dhënë fitoren Mançester Sitit, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve për fazën e 1/8-ve të finales. 2:1 ishte rezultati përfundimtarë i takimit të zhvilluar në “Etihad Stadium” në favorin e

“San Siro” dhe jo “Olimpiko” këtë vit do të mirëpret finalen e Kupës së Italisë

Finalja e Kupës së Italisë për sezonin 2020-2021 nuk do të luhet në stadiumin e kryeqendrës italiane, “Olimpico”, ashtu siç është bërë zakon tashmë prej vitesh, por në stadiumin e Milanos, “San Siro”. Vendimi është marrë nga Federata Italiane e Futbollit dhe pritet të publikohet këto ditë, ndërsa shkak duket se

Një tropojan i thotë “PO” përfaqësueses së Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës së shpejti në rradhët e veta pritet të ketë një tjetër supertalent shqiptarë. Bëhet fjalë për sulmuesin e skuadrës suedeze, Falkenbergs, Edi Sylisufaj, i cili tashmë ka vendosur ta veshë fanellën “dardane”. 20-vjeçari me origjinë nga Tropoja, i lindur në Suedi është duke shkëlqyer në fanellën e Falkenbergs në

Hidhet shorti i sezonit 2020/21 në Bundesligë, Bajerni mbrojtjen e titullit e nis kundër Shalke 04

Gjatë ditës së sotme është hedhur shorti për ndeshjet e sezonit 2020/2021 në Bundesligë, aty ku skuadra kampione në fuqi, Bajerni i Munihut, mbrojtjen e titullit do ta nis nga shtëpia kundër Shalke 04. “Deutsche Fussball Liga” publikoi kalendarin e plotë si në Bundesligën e parë ashtu edhe në kampionatin gjerman

7 pjesëtarë të FC Prishtinës rezultojnë pozitiv me “Covid 19”

Lajm jo i mirë për Prishtinën, fituesin aktual të DigitAlb Kupës së Kosovës. Siç raportojnë mediat nga ky vend fqinj, 3 futbollistë dhe 4 anëtarë të stafit kanë rezultuar pozitivë me Koronavirus, e për rrjedhojë nuk i janë bashkuar skuadrës në nisjen e përgatitjeve  në Istog, për sezonin e ri

KF Veleshta vjen me 8 përforcime, transferon ish portierin e FC Shkupit

KF Veleshta edicionin e ri do të bëjë gara në Ligën e Dytë – Perëndim, ndërsa kjo ka mobilizuar të gjithë nga ky klub, të cilët dëshirojnë që të kenë një paraqitje sa më të denjtë në këtë kategori garash, ku rikthehen pas plotë 20-viteve, njofton “infOSport.mk”. Fillimisht u zgjodh kryesi

Struga Trim Lum dy ditë para startit të sezonit vjen edhe me një transferim tjetër

Struga Trim Lum dy ditë para startit të sezonit të ri futbollistik ka arritur që të bëjë për vete mbrojtësin e krahut të majtë të Bregallnicës, Filip Milenkovski, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë 30-vjeçar, i cili ka një eksperiencë të madhe në futbollin elitarë, duke luajtur me skuadrat si

Gjithsej të etiketuara

Partizani rikthen në rradhët e veta ish futbollistin e Pelisterit

Partizani i Tiranës ka zhgënjyer tifozët këtë edicion, teksa nga një skuadër kampione, në fund duheshe të luftojë për mbijetesë. Jo menaxhimi i mirë me futbollistë, si dhe disa largime ndikuan shumë negativisht te skuadra e “kuqe” nga Tirana, që tashmë ka vendosur ta rikthejë në skuadër brazilianin Luis Fereira

Jashanica largohet nga Skënderbeu pas plotë 7 viteve! Rikthehet në Kosovë

Bajram Jashanica i ka dhënë fund qëndrimit të tij 7-vjeçar te Skënderbeu i Korçës, duke u rikthyer në vendlindje, njofton “infOSport.mk”. 29-vjeëari ka vendosur ti thotë “PO”, Ballkanit dhe projektit të skuadrës nga Suhareka, që pas vetes ka një president shumë ambicioz si Arsim Kabashi, i cili nuk kursen asgjë, vetëm