Anulohet ndeshja FC Shkupi-Boreci!

Ndeshja e paraparë miqësore e 18 korrikut midis FC Shkupit dhe Borecit, është anuluar, kjo pasi skuadra nga Velesi ka anuluar udhëtimin për në Ohër, aty ku ishte caktuar edhe të zhvillohet kjo ndeshje, njofton “infOSport.mk”. Mirëpo drejtuesit e skuadrës “bardhekaltër”, kanë reaguar shpejtë dhe kanë gjetur menjëherë një kundërshtarë tjetër.

Boreci të mërkurën e bëri atë që se kishte bërë deri më tani në LPFMV

Boreci të mërkurën mundi Makedonija Gj.P në Shkup, duke regjistruar në këtë mënyrë fitoren e parë në ndeshjet në transfertë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Gorazd Mihajllov në 22 javët paraprake asnjëherë nuk kishte mundur të marrë fitore jashtë Velesit, ku në 11 ndeshjet e deritanishme kishte regjistruar vetëm 2 barazime

Pas Adilit, edhe Simeon Hristov i bashkohet Vllaznisë

Simeon Hristov ka vendosur ti bashkohet Vllaznisë së Shkodrës, skuadër kjo që udhëhiqet nga ish seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Mirsad Jonuz, njofton “infOSport.mk”. Hristov te Vllaznia u transferua nga rradhët e Borecit, te e cila skuadër luajti në 18 muajt e fundit, ndërsa me ekipin shkodran ka nënshkruar kontratë për