Hamilton e mbyll sezonin si “mbret”

Ndonëse titullin kampion në Formula 1 e kishte fituar më herët, Lewis Hamilton fitoi lehtësisht edhe garën e fundit sezonale në Brazil, duke konfirmuar edhe njëherë se është pikërisht ai njeriu për t’u mundur edhe në 2020-ën. Piloti britanik dha shenja mjaft të mira që dje në provat zyrtare ku siguroi

F1, Botas fiton në Azerbejxhan

Skuderia e Mercedesit ka dominuar në Çmimin e Madh të Azerbejxhanit që u zhvillua sot në kuadër të kampionatit në Formula 1. Valteri Botas e mbylli i pari garën, duke lënë pas vetes shokun e skuadrës, Luis Hamiltonin dhe Sebastian Fetelin e Ferrarit. Kjo ishte fitorja e katërt e dyfisht

Hamilton triumfon në Bahrein

Lewis Hamilton befason të gjithë, për më tepër tifozët e Ferrarit në garën e tyre të preferuar të Bahreinit, duke triumfuar kështu në Çmimin e Madh të vendint të gjirit, falë edhe gabimeve dhe fatit të keq të Vettel dhe Leclerc. Dy pilotët e “kokëkuqes” italiane e nisën garën e Bahreinit