F1, Bottas fiton garën në Turqi

Valteri Bottas ka triumfuar në garën e Turqisë, duke regjistruar edhe suksesin e tij të 10 në karrierë. Në një garë të shoqëruar fillimisht nga reshjet e shiut dhe më pas një pistë e lagur thuajse deri në fund, finlandezi u nis i pari dhe ia doli të ruajë mjaft mirë