Pak buzëqeshje edhe te Tirana! Humbën Superligën, por sigurojnë Europën (VIDEO)

Pak buzëqeshje edhe për Tiranën e Mirel Josës. Skuadra që një javë më parë humbi statusin e skuadrës elitare, sonte triumfoi në Kupën e Shqipërisë, duke triumfuar ndaj ish kampionëve të Skënderbeut, të cilët pas titullit sonte humbën edhe Kupën. Skënderbeu në finalen e zhvilluar në “Elbasan Arena” humbi nga Tirana

Grozdanovski dhe Ljamçevski përshëndeten me Vardarin

Vardari sot në ndeshjen e fundit përballë Sileksit në stadiumin e Gjorçe Petrovit edhe zyrtarisht pranoi trofeun e titullit kampion, ndërsa gjithashtu edhe zyrtarisht u nda me dy futbollistë të saj, Bllagoja Ljamçevskin dhe Vlatko Grozdanoskin. Ky i fundit i dha fund karrierës së tij si futbollist, edhe atë pikërisht me

Vardari zyrtarisht fiton titullin e kampionit për sezonin 2016/17

Skuadra e Vardarit sot edhe  zyrtarisht është shpallur kampion i Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë për sezonin 2016/17. Vardari kishte siguruar titullin e kampionit javë më parë, ndërsa sot pas ndeshjes me Sileksin, e cila u mbyll me barazim pa gola, pranuan edhe zyrtarisht trofeun nga ana e

Renova me stil mbylli sezonin 2016/2017

Renova e ka mbyllur në mënyrën më të mirë sezonin 2016/2017, duke shënuar fitore në ndeshjen e fundit në transfertë ndaj Pobedës me rezultatin 3:0, njofton “infOSport.mk”. Futbollistët vendas të Pobedës pas 5 fitoreve të njëpasnjëshme që ju siguruan atyre mbijetesën në elitën e futbollit vendor sot përballë Renovës u dorëzuan

Gjithsej të etiketuara

Shkendija e mbylli me fitore sezonin

Shkëndija e ka mbyllur me fitore edicionin 2016/2017 në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra tetovare në ndeshjen e zhvilluar në Tetovë mundi Pelisterin, kundërshtarin e ndeshjes finale të Kupës, ndaj të cilëve shënoi fitore me rezultatin 3:1. Pelisteri e nisi më mirë ndeshjen dhe vetëm pas 10 minutave lojë