“Gol Magazina”, projekti më i ri i “infOSport.mk”, përmes të cilit për çdo javë do të mund ti ndiqni golat e LPFMV (VIDEO)

Me startin e stinorit pranveror, në kuadër të portalit të parë sportiv në gjuhën shqipe këtu në Maqedoni, "infOSport.mk", starton edhe emisioni "GOL MAGAZINA". Është ky projekti ynë më i ri, përmes të cilit juve do ju sjellim të gjitha golat e ndeshjeve të Ligës së Parë. Këtë fundjavë në elitën e

Hysaj: Unë jap 100% për kombin tim, njerzit flasin se nuk kanë çfarë bëjnë!

Shqipëria fitoi Izraelin me rezultat 1:0 në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve, duke e nisur kështu me këmbë të mbarë këtë kompeticion të rëndësishëm të UEFA-së, i cili është një rrugë shumë e mirë për të arritur në Kampionatin Europian 2020. Pas fitores me Izraelin, ka folur Elseid Hysaj,

Bardhi: I lumtur me fitoren, në futboll gjithçka është e vështirë!

Përfaqësuesja e Maqedonisë e nisi me fitoren kompeticionin më të ri të UEFA-së, Ligën e Komebeve duke e mundur në transfertë Gjibraltarin me rezultat 0:2. Golat për fitoren e Maqedonisë i shënuan Triçkovski dhe Alioski, ndërsa pas sfidës për mediat ka folur edhe mesfushori Enis Bardhi. “Mendojë që pjesën e dytë

Maqedonia zhvillon seancën e parë në Gjibraltar (FOTO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë tashmë është vendosur në Gjibraltar, ku do të vijojë përgatitjet për sfidën e parë në Ligën e Kombëve kundër Gjibraltarit të enjten. Pas një lufturimi 3 orë e gjysmë nga Shkupi për në Malaga të Spanjës, ekspedita e Maqedonisë më pas me autobus është transferuar në Gjibraltar. Stafi

Futbollistët e Maqedonisë udhëtojnë drejt Gjibraltarit

Maqedonia është gati për të nisur pjesëmarrjen në Ligën e Kombeve. Ekipi përfaqësues sot është nisur drejt Spanjës, ndërsa kompletimi i ekspeditës është paraparë të bëhet në qytetin e Malaga-s ku do të arrijnë disa reprezentues të cilët kishin angazhime me klubet e tyre të dielën. Prej aty ekspedita udhëton drejt