Liga Europa dhuron edhe një gol spektakolar, Gomez i Omonia shënon nga 56 metra (VIDEO)

Para një jave Kemar Rufe kishte shënuar një gol spektakolar nga një distancë e largët në ndeshjet e xhiros së parë të Liga Europa, derisa sonte një tjetër, ndoshta edhe më të mirë shënoi Zhordi Gomez i Omonia Nikozia. Ish-mesfushori i dy skuadrave angleze, Uigan Atletik dhe Sanderland, edhe pse në

Gjithsej të etiketuara

Nejmar do të mungojë në 3 ndeshjet e PSZH-së

Sulmuesi i Paris Sen Zhermenit do të mungojë në 3 ndeshjet e rradhës të Paris Sen Zhermen,njofton "RMC". Braziliani u lëndua gjatë pjesës së parë në ndeshjen kundër Istanbul Bashakshehit, e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Sipas trajnerit Tomas Tushel, lojtari ka probleme muskulare. Kësisoj Nejmar nuk

Kuman i ka ditët e numëruara te Barcelona, presidenti i ri vjen me trajner të ri

Me largimin e presidentit, Josep Maria Bartomeut, te Barcelona pritet të ndodhin edhe shumë ndryshime tjera. Vendin e Bartomeut pritet ta zë Viktor Font, i cili ka thënë se në postin e trajnerit te Barcelona do të sjellë legjendën e këtij klubi, Çavi Hernandez. Kështu pavarësisht rezultateve që do të arrijë,

Futsal Shkupi-FC Dublin, mësohet data dhe ora e zhvillimit të këtij takimi

Futsal Shkupi të martën mësoi emrin e kundërshtarit për në raundin parakualifikues të Ligës së Kampionëve Europian. Kundërshtarë i skuadrës “bardhekaltër” nga Çairi doli të jetë skuadra irlandeze e Blu Mexhik FC Dublin, ndaj së cilës skuadër Futsal Shkupi shihet si favorit, njofton “infOSport.mk”. Ndërkohë gjatë ditës së sotme është mësuar

Ibrahimoviç thumbon Ronaldon në mënyrë indirekte

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovië në mënyrë indirekte i përgjigjet yllit të Juventusit, Kristiano Ronaldo, duke u kërkuar njerëzve që ‘të mos sfidojnë COVID-19 dhe të respektojnë rregullat’. Ylli suedez i inkurajoi italianët që të mbanin ‘distancë’ dhe të mbanin maska ​​në betejën kundër koronavirusit. Sulmuesi i “Zonjës së Vjetër”, Ronaldo kishte

Arrihet akordi, Sarri sërish rikthehet të drejtojë një skuadër me emër në Serie A!

Mauricio Sarri nisi pushimet në 8 gusht, datë kur Juventusi vendosi ta shkarkojë nga posti i trajnerit.  Megjithatë Sarri vazhdon të marrë pagë sezonale prej 6 milion euro prej kampionëve në fuqi, kjo për shkak kontratës që italiani ka me “Zonjën e Vjetër” deri në verën e vitit 2022. Mirëpo si

Përplasje Juve-Barcelona në rrjetet sociale, ja arsyeja!

Kristiano Ronaldo mungoi mbrëmë në ndeshjen e Juventusit të tij ndaj Barcelonës, me ç’rats portugezi humbi mundësinë që të dueloj sërish me Lionel Messin, rivalin e përjetshëm, kur është në pyetje futbollisti më i mirë në Botë në mes kësaj dyshe. Mungesën e Ronaldos, e shfrytëzoi Messi, që u regjistrua në