Edhe një talent shqiptarë nga Premierliga angleze gati për t’iu bashkuar Shqipërisë!

Adrion Pajaziti ka hedhur një tjetër hap tek grupmoshat e skuadrës së njohur angleze të Fulhamit. Paraqitjet e mira dhe aftësitë që mbart me vete ky super talent, kanë bindur drejtuesit e klubit që të bëjnë kapërcimin e lojtarit nga ekipi U18 në atë U23. Futbollisti ka nënshkruar një kontratë profesioniste

E bujshme, pas Pajtim Kasamit edhe një tjetër shqiptarë do luaj me Fulhamin!

Brezi i futbollistëve shqiptarë që janë lindur dhe rritur në Angli nga emigrantët shqiptarë vetëm sapo ka nisur që të shpërthejë. Këtë herë bëhet fjalë për mesfushorin Adrion Pajaziti, që konsiderohet me një të ardhme të madhe në Angli. Talenti 17-vjeçar vetëm pak ditë më parë ka firmosur kontratë profesionale me