Vardari bind ndaj polakëve të Zaglebie (VIDEO)

Vardari ka shënuar fitore e dytë dhe më të thellë në ndeshjet kontrolluese në Antalia të Turqisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e vendit mundi ekipin polak të Zaglebie Lubin me rezultatin 3:0, ndërsa edhe në këtë ndeshje trajneri Çedomir Janevski i tha mundësinë futbollistit të talentuar shqiptarë, Jakup Berisha. Sulmuesi 17-vjeçar

Junajtedi ndalet nga Totenhami, Siti arratiset në renditje (VIDEO)

Totenhami i ka dhënë një goditje të rëndë Mançester Junajtedit të Hoze Murinjos, duke i mundur këta të fundit pa shumë probleme në ndeshjen derbi të javës së 25-të në Premierligë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Poçetino shënoi fitore me rezultatin 2:0, edhe atë me të dy golat të shënuar që

Burnmaut turpëroi Çelzin në “Stemford Brixh” (VIDEO)

Burnmaut ka regjistruar një fitore surprizë 0:3 në transfertën ndaj Çelzit në “Stemford Brixh”. Skuadra e trajnerit Edi Haui zhvilloi një super ndeshje dhe në fund me plotë meritë arriti deri tek tre pikëshi. Mysafirët luajtën shumë mirë që nga fillimi i ndeshjes, ndërsa që të tre golat i realizuan vetëm

Vushtria përfiton 300 mijë euro nga transferimi i Rashices te Verder Bremeni!

Klubi i Vushtrisë fërkon duart nga transferimi i Milot Rashicës në Bundesligë te Verder Bremeni. Edhe pse mori vetëm 50 mijë euro nga kalimi i tij nga Kosova në Holandë, pasi lojtari u provua në Gjermani dhe më pas te Viteshe, Vushtria kërkon një pjesë të interesit dhe përqindjes. Nuk dihet