Tifozët e Sitit duan që titulli i këtij edicioni ti takojë Liverpullit

Tifozët e Mançester Sitit kanë vendosur ti përgjigjen zëvendës presidentes të Uest Hamit, Karren Brady, e cila kishte propozuar të zhvlerësohet edicioni në Premierligë dhe të mos merret në konsideratë renditja aktuale, në të cilën Liverpulli po avanson bindshëm. Brady  deklaroi gjatë ditës së djeshme (13 mars) se kampionati duhet të

UEFA përjashton Mançester Sitin nga Liga e Kampionëve për dy edicionet e ardhshme!

Skuadra kampione në fuqi e Anglisë, Mançester Siti është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme nga UEFA, dhe është gjobitur me 30 milionë euro, pasi u zbulua se klubi ka thyer rregullat financiare që ka përcaktuar shtëpia e futbollit europian. Ashpërsia e përjashtimit për dy sezonet e

Aguero te Çelzi! Ja kush ishte pengesa që ai mos të transferohet në “Stemford Brixh”!

Sulmuesi argjentinas Serxhio Aguero pa dyshim se është një nga sulmuesit më të mirë vite me rradhë në futbolliln europian. Aguero po shënon sistematikisht dhe është golashënuesi më i mirë në historinë e Mançester Sitit. Argjentinasi pjesë e Sitit është që nga viti 2011,  ndërsa i njëjti disa vite më parë

Totenhami varrosi ëndërrat e Sitit në një ndeshje infarkt në “Etihad” (VIDEO)

Totenhami është kualifikuar për në ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pasi sonte eliminoi Mançester Sitin në një përballje angleze, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Poçetino vazhdoi më tej falë fitores 1:0 në ndeshjen e parë në Londër, që doli të jetë edhe fitorja vendimtare, pavarësisht disfatës 4:3 sonte në “Etihad

VAR-i, penaltia dhe karton i kuq penguan, por nuk ndalën Sitin drejt fitores në Gellzenkirshen (VIDEO)

Mançester Siti ashtu edhe siç pritej shënoi fitore 3:2 në udhëtim te Shalke në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e Anglisë avansuan me golin e Serhio Aguero (18'), mirëpo deri në fund të pjesës së oarë vendasit arritën që të kthejnë