Super Emir Sahiti i siguron kualifikimin në çerekfinale Hajdukut (VIDEO)

Emir Sahiti, një emër i njohur ky edhe për futbollin tonë vendor, vazhdon të bëjë mirë këtë edicion me fanellën e Hajdukut në futbollin kroat, shkruan “infOSport.mk”. Pas dy golave të shënuar në kampionatin elitarë të Kroacisë, Sahiti, gjeti golin e dytë edhe në kuadër të ndeshjeve të Kupës. Ish futbollisti

Nga portier në punonjës në market e deri në nivelet e larta të gazetarisë sportive, jeta dhe sfidat e Faton Zylbeharit

Pikëpamjet e jashtme në shumicën e rasteve na japin pasqyrë të “rrejshme” apo te gabuar, duke na lënë në shumë raste të futemi në paragjykime të ndryshme, pasi çdo njeri posedon atë brendësinë e tij, qoftë ajo  lumturi, zhgënjim, gëzim apo dëshprim, por jo që gjithmonë të njejtën mund ta

Liga e Kombeve, vashat e Kosovës sërish mundin ato të Maqedonisë

Përfaqësuesja futbollistike e Maqedonisë në futboll në konkurrencë të femrave ka pësuar edhe disfatën e dytë brenda pak ditëve nga përfaqësuesja e Kosovës, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën “C” të Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 2:0 në ndeshjen e parë në Shkup, sot të përzgjedhurat e Anneli Andersen, shënuan fitore

Osmani dhe Livoreka nisën punën te Vllaznia e Shkodrës

Qatip Osmani së bashku me ndihmësin e tij, Bashkim Livoreka edhe zyrtarisht nisën punën te skuadra e Vllaznisë së Shkodrës, që garon në Superligën e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Osmani në këtë post te skuadra shkodrane do të zëvendësojë Migen Memellin, i cili u shkarkua ditë më parë për shkak rezultateve të

Dardan Shabanhaxhaj feston me sexhde golin ndaj Radomlje

Dardan Shabanhaxhaj, futbollisti shqiptarë nga Kosova me pasaportë austriake, që aktualisht po luan në Slloveni me skuadrën e Murës, ka vazhduar të shkëlqejë me petkun e kësaj skuadre, teksa shënoi edhe në ndeshjen e javës së 14-të, shkruan “infOSport.mk”. Shabanhaxhaj shënoi golin e vetëm në transfertën ndaj Radomlje, ndaj së cilës

E bujshme, kombëtarja shqiptare “rrëmben” talentin e kombëtares gjermane

Kombëtarja shqiptare përpos paraqitjeve pozitive që po bën në fushën e lojës, stafi i “kuqezinjëve” po punon shumë edhe me talentet shqiptarë që luajnë nëpër kampionate të huaja. FSHF-ja duket shumë afër një tjetër risie për ndeshjet e ardhshme. Këtë herë lojtari që ka përfunduar në radarin e Sylvinhos dhe stafit të

Hokeisti amerikan Xhonson humb jetën tragjikisht pasi morri goditjen fatale në qafë

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në kampionatin elitar të Britanisë së Madhe në hokej, ku amerikani 29-vjeçar Adam Xhonson, humbi jetën pas një incidenti të tmerrshëm gjatë ndeshjes që po zhvillonte me skuadrën e tij, Notingham Panters. Xhonson u përplas me një lojtar kundërshtarë të

Fury mbron titullin e kampionit të botës me vendim të kontestuar të gjyqtarëve

Bokseri Tyson Fury mbetet i pamposhtur në kuadër të peshave të rënda. Fury në mesnatën e sotme triumfoi ndaj Francis Ngannou, pas 10 raundeve, në sfidën që u zhvillua në Arabinë Saudite. Ish-kampioni i botës në UFC, Ngannou, i cili s’ka përvojë në boks, e bëri njē luftë fantastike dhe madje

Volejbollistja Erjona Jonuzi realizon ëndërrën për të fituar çmimin MVP

Sporti i volejbollit është goxha i popullarizuar në mesin e femrave, derisa fatmirësisht kohëve të fundit jo pak vajza shqiptare vendosen të merren me këtë lëmi. Suksese admiruese në skenën elitare të Maqedonisë vite me rradhë regjistron tetovarja Erjona Jonuzi, e vetmja shqiptare në përfaqësuesen e volejbollit të Maqedonisë. Në garat

Vashat kosovare më të mira se ato të Maqedonisë! I mposhtin midis Shkupit

Përfaqësuesja futbollistike e Maqedonisë në konkurrencë të femrave ka regjistruar edhe disfatën e dytë në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurat e trajnerit Izov sot në Shkup në kuadër të xhiros së dytë të grupit 5 të në Ligën “C”, u mundën nga Kosova me rezultatin 2:0. Vashat kosovare