‘Çmendet’ Shkëndija, pas Valon Ahmedit, gati të sjellë edhe mesfushorin e përfaqësueses kosovare!!!

Pas Valon Ahmedit, Shkëndija është gati të transferojë edhe një reprezentues tjetër, kësaj rradhe nga ajo e Kosovës, informon “infOSport.mk”. Fjala është për Anel Rashkaj, mesfushorin difenziv, i cili aktualisht është një futbollistë i lirë, pas përfundimit të kontratës me ekipin suedez të AFC Eskilstuna. Kontaktet e para thuhet të jenë

Shqipëria dhe Kosova paraqesin në UEFA një kupë të përbashkët, fituesi shkon në Europë!

Të gjithë e ëndërrojnë bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës, ndërsa një gjë e tillë shumë shpejtë pritet të ndodhë në sportin e futbollit. Si duket një ëndërr e këtillë mund të bëhet edhe realitet, shkruan “sportekspres”. Të paktën vullneti ekziston dhe dy presidentët e Federatave respektive të Futbollit, Armand Duka dhe Agim

Mbrojtësi i Shkëndijës, Sadriu merr ftesë te përfaqësuesja A e Kosovës!

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Çallandes e ka bërë publike listën e futbollistëve për ndeshjen miqësore kundër Suedisë, njofton “infOSport.mk”.  Në këtë listë dominojnë futbollistë nga Superliga e Kosovës, ndërsa në mesin e futbollistëve të ftuar figuron edhe emri i mbrojtësit të Shkëndijës, 19-vjeçarit, Leard Sadriu. Ky i fundit

FIFA – Renditja, Shqipëria dhe Kosova nuk lëvizin pozicione

Shtëpia e futbollit ndërkombëtar, FIFA, ka publikuar ranglistën e kombëtareve më të mira në botë. Belgjika vazhdon të kryesojë renditjen, duke lënë pas vetes kampionët e Botës të Francës dhe Brazilin, derisa dy përfaqësueset shqiptare, ajo e Shqipërisë dhe Kosovës, nuk kanë lëvizur fare nga pozicionet e tyre. Kësisoj Shqipëria vazhdon të