Ardian Ismajli: “Zgjodha Shqipërinë se ajo përfaqëson gjithë shqiptarët, ndërsa Kosova vetëm kosovarët”

n IArdian Ismajli po bën një rritje të madhe profesionale në karrierën e tij. Brenda një periudhe të shkurtër, ai arriti të siguronte një vend titullari te Kombëtarja shqiptare, ndërsa këtë sezon po kthehet në një element kryesor edhe te skuadra e tij, Specia, që garon në Serie A. Futbollisti shqiptarë

Shqipëria humbi tetovarin Bajrami, Kosova humbi plotë 3 talentë shqiptarë!

Andi Zeqiri, Bastien Toma, Mërgim Berisha nuk mund të luajnë më për përfaqësuesen e Kosovës, edhe nëse këta të fundit shprehin dëshirën, apo edhe pranojnë ftesën eventuale nga krerët e FFK-së, njofton “infOSport.mk”. Kjo pas rregullit të ri të UEFA-s, se nëse lojtari në moshën 21 vjeçare luan qoftë edhe për

Eurogoli i Halimit nuk i mjaftoi Kosovës kundër Spanjës (VIDEO)

Spanja ka arritur të arkëtojë pikë të plota ndaj Kosovës, duke fituar me rezultat 3:1. Spanja E dominoi gjithë ndeshjen, ndërsa fitoren e tyre e paralajmëroi ish sulmuesi i Dinamo Zagrebit, Dani Olmo që në minutën e 34-të, shfrytëzoi asistin e Zhordi Alba. Vetëm dy minuta më pas, sulmuesi i Mançester

Menaxheri dardan turpëron gazetarin spanjoll dhe e detyron t’ia thotë emrin Kosovës! (VIDEO)

Të mërkurën Kosova do të zbresë në fushë ndaj Spanjës, në kuadër të Grupit B kualifikues për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar. Meqenëse Spanja nuk e ka njohur Pavarësinë e Kosovës, trajtimi që i kanë bërë mediat spanjolle nuk ka qenë aspak i këndshëm, madje gazeta

Mediat italiane i japin jehonë asistit të Ibrahimoviç ndaj Kosovës (VIDEO)

Zlatan Ibrahimoviç ishte njëri ndër futbollistët më të dalluar në fitoren 3:0 të Suedisë përballë Kosovës mbrëmë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, përcjellë “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e parë për ekipin dardan në kuadër të eliminatoreve për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar, ndërkohë e dyta

Lorik Cana tregon se çfarë i mungon Kosovës!

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare dhe shumë ekipeve të njohura europiane, Lorik Cana konsideron se përfaqësueses së Kosovës i mungon eksperienca, ndonëse vlerëson se brenda saj ka shumë cilësi, sidomos në mesfushë. Në një lidhje në emisionin sportiv në Kosovë, “Ekipi A” në ATV, Cana ka komentuar në përgjithësi përballjen mes Kosovës

Mbrojtja e Kosovës me në krye portierin Ujkani skandalozë, thjesht ju dhurojnë golin e dytë suedezëve! (VIDEO)

Se Kosova çalon në mbrojtje, një gjë e tillë tashmë është e kuptueshme një kohë më të gjatë, ndërsa kjo është evidente edhe sonte ndaj suedezëve. https://streamable.com/0oxo9t Pa komandantët kryesor, Amir Rrahmani dhe Ibrahim Dresheviç, mbrojtja e “dardanëve” është një kafshatë e lehtë për Suedinë e Zlatan Ibrahimoviç, i cili në minutën

Anglia megjithatë e fuqishme për Shqipërinë! Ndërpretë serinë prej 6 ndeshjeve pa humbje të “kuqezinjëve” (VIDEO)

Anglia ka regjistruar edhe fitoren e dytë, edhe atë me rrjetë të paprekur në kuadër të eliminatoreve për Botërorin “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Ekipi i Garet Sautgejt në kuadër të grupit “I”  mundi Shqipërinë në “Air Albania Stadium” me rezultatin 2:0, me nga një gol të shnëuar në secilën pjesë. Hari Kejn

Mediat suedeze zbulojnë formacionin ndaj Kosovës, aty është Ibrahimoviç

Sonte përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me Suedinë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatin Botëror, “Qatar 2022”. Mediumi i njohur suedez, “Aftonbladet” ka publikuar formacionin e mundshëm të Kombëtares së Suedisë që do të zbres sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përballë Kosovës. Sipas këtij mediumi, Zlatan Ibrahimoviç