Thuajse punë e kryer, zbulohet e ardhmja e Mauro Ikardit

Sulmuesi Mauro Ikardi këtë sezon ishte huazuar te Paris Sen Zhermeni, pasi Interi nuk i gjeti një blerës verën e shkuar dhe e dërgoi te kampionët e Francës me opsionin e blerjes përfundimtare për 70 milionë euro. Megjithatë pandemia dhe kriza që ka kapluar edhe botën e futbollit, bënë që të

Kumbulla vendoset përkrahë më të mirëve të historisë së Veronës

Talenti i Kombëtares shqiptare të futbollit, Marash Kumbulla po kalon një sezon të shkëlqyeshëm në “Serie A” me fanellën e Veronës. Pikërisht për shkak të paraqitjeve të shkëlqyera, mbrojtësi ka tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha si në Itali, ashtu edhe jashtë saj. Megjithatë një vlerësim shumë të madh 20-vjeçari e ka

Premierliga vjen më ndryshe, zbulohet data e rifillimit dhe oraret e pazakonta

Premierliga mund do të rifillojë më 17 qershor dhe janë 92 sfida për t’u zhvilluar. Klubet britanike kanë rënë dakord mes tyre ditën e sotme dhe pritet që të zyrtarizohet gjithçka. Kishte shumë pikëpytje edhe për sa i përket orareve se kur do të zhvilloheshin takimet, por mesa duket gjithçka është

Beshiktashi kërkon mbrojtësin e përfaqësueses së Kosovës

Drejtuesit e Beshiktashit kanë nisur të projektojnë skuadrën për sezonin e ri të Superligës së Turqisë. Trajneri i “Shqiponjave të Zeza” nga Stambolli, Sergen Jallçën, tashmë i di pikët e dobëta të ekipit që e morri ta drejtojë muaj më parë pas shkarkimit të Abdullah Avçi. Siç raporton mediumi sportiv turk, “Fotomaç”,

Përcaktohet agjenda e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Pas vendimit për rifillimin e “Serie A”, më 20 qershor, së fundmi janë vendosur edhe datat e sakta për ndeshjet e Kupës. Qeveria italiane në bashkëpunim me Ligën kanë vendosur që ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë të zhvillohen me 13 dhe 14 qershor, ndërkohë që finalja e Kupës së Italisë

Theu karantinën, klubi i njohur europian penalizohet me -6 pikë dhe humb kryesimin!

Një lajm shumë i hidhur për klubin e njohur austriak, LASK Linz, kryesuesve të elitës së futbollit austriak para pandemisë “Covid 19”. Federata austriake e Futbollit ka penalizuar me -6 pikë këtë skuadër, pasi të njëjtit ishin stërvitur në periudhën që ishte e ndaluar reptësisht stërvitja. Për shkak të thyer të