KF Renova futet në karantinë 14 ditore

KF Renova duke filluar nga sot është futur në karantinë, kjo shkaku i 5 pjesëtarëve të infektuar me “Covid 19” te kjo skuadër, njofton “infOSport.mk”. Testeve të dyta disa prej pjesëtarëve të infektuar duheshe që të ju nënshtrohen gjatë ditës së sotme, mirëpo pavarësisht kësaj sot në adresë të klubit nga

Zahov: Renova kërkon shansin, por ne bësojmë në kualifikim (VIDEO)

Renova dhe Shkëndija do të përballen të mërkurën sërish ndërmjet veti në kuadër të ndeshjes së kthimit të gjysmëfinales së Kupës të Maqedonisë. Shkëndija shihet favorite për të avansuar në finale edhe përkrah atij rezultati 1:1 në ndeshjen e parë. “Kuqezinjët” kërkojnë finalen e tretë radhazi në Kupën e Maqedonisë dhe

Buba fillon stërvitjet me bashkëlojtarët e Shkëndijës

Shkëndijën e Tetovës të mërkurën e pret ndeshja e kthimit në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë me Renovën. “Kuqezinjët” po vazhdojnë, duke punuar me impenjim maksimal, ndërsa lajm i mirë vjen për kapitenin e Shkëndijës, Ferhan Hasanin, që ka nisur të stërvitet me ekipin. Stafi mjekësor më në fund ka

Nuhiu: Nuk ishte ajo Renova që ka qenë në ndeshjet e fundit

Skuadra e Renovës nuk ishte në element në përballjen derbi ndaj Shkëndijës, duke pësuar kështu disfatë të thellë me rezultat 5:0. Të njejtën e pohuar edhe kapiteni i “Gjipspunuesve”, Fisnik Nuhiu pas përfundimit të sfidës, që sipas të cilit, Renovës i ka munguar motivimi. “Ndeshje shumë e dobët e jona. Hynëm