KHF Çair mund Pelisterin midis Manastirit, duke festuar shqip festat e nëntorit

KHF Çair feston midis Manastirit shqip, edhe atë në muajin më të bukur atë të nëntorit kur në këtë qytet ishte themeluar alfabeti shqip, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Basri Latifi në kuadër të javës së 12-të mundi ekipin e KFH Pelister me rezultatin 41:36 (24:17). Edhe pse të jendikepuar

KHF Çair nuk njeh kundërshtarë, mundin Vardarin dhe futen në garë për titull

Vashat e KHF Çair kanë bërë mrrekullinë sonte, teksa në ndeshjen e javës së 10-të në elitën e hendbollit tek femrat mundën një ndër skuadrat favorite për titull, Vardarin, njofton “infOSport.mk”. 30:28 ishte rezultati përfundimtarë i këtij takimi të zhvilluar në Çair, aty ku çdo skuadër e ka të vështirë

KHF Çair regjistron edhe fitoren e 6-të pas 8 xhirove, Latifi optimist: Vazhdojmë pa humbje deri në fund

Vashat e KH Çair kanë regjistruar edhe fitoren e 6-të në 8 javë kampionat në kuadër të Superligës, njofton “infOSport.mk”. Viktimë e rradhës e KHF Çair ishte skuadra e Spartakut, ndaj së cilës skuadër të besuarat e dyshes së trajnerëve Latifi-Islami, kishin shënuar fitore minimale 31:30 (15:12). Në këtë ndeshje KHF

KHF Çair mundet nga Naisa Nish

KHF Çair ka pësuar disfatë të thellë 41:26 nga skuadra e Naisa Nish në kuadër të raundit të dytë të Kupës Europiane (European Cup), njofton “infOSport.mk”. Vashat shkupjane luajtën një pjesë të parë shumë të mirë, duke mos i lënë shumë hapësira kundërshtarit, megjithatë tempo e tyre ra në pjesën e

Sekretarët e federatave sportive zhvilluan takim pune te Shtëpia e Futbollit

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Maqedonisë(FFM), Filip Popovski inicoi një takim pune në “Shtëpinë e Futbollit” me përfaqësuesit më të mëdhenj të shoqatave të sportit në vendin tonë. Në mbledhjen morën pjesë krerët e FBM-së dhe FVM-së, Vladimir Georgievski dhe Zoran Karanoviq, përfaqësuesi i FHM-së, Slave Nikolov