Kapiteni legjendar i KH Rinia, Basri Latifi i dha fund karrierës

Pikërisht në ndeshjen finale të Europianit, Spanjë – Kroaci dhe ndeshjes finale të turneut të parë memorial “Arsim Idrizi”, midis KH Rinia dhe KH Vëllaznimi nga Gjakova, kapiteni legjendar i skuadrës shkupjane Basri Latifi vendosi ti thotë lamtumirë hendbollit të luajtur, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë Latifi kishte bërë të

Muhamed Ismaili dhe Basri Latifi flasin për turneun “Arsim Idrizi” (VIDEO)

Klubi i hendbollit Rinia këtë fundjavë organizon turneun e parë memorial të hendbollit “Arsim Idrizi”. Ky turne organizohet në nder dhe përkujtim të ish-hendbollistit Arsim Idrizi që vitin e kaluar humbi jetën pas një sëmundje të rëndë. Dy ditë para fillimit të turneut, organizatorët kanë zhvilluar edhe një konferencë për

KHF Çairi fiton derbin me Vardarin!

Klubi i hendbollit për femra, Çair kanë “gjunjëzuar” edhe KHF Vardarin në ndeshjen e vlefshme për Superigën e hendbollit në vendin tonë. Vajzat e udhëhequra nga Basri Latifi këtë të shtune triumfuan me rezultat të ngushtë 28:27 në palestrën “Enver Idrizi” të mbushur me njerëz që kishin ardhur për të