Ish reprezentuesi gjerman Asamoah, ndihmon vogëlushen kosovare për të jetuar

Lutjet dhe falënderimet e familjes së Oltës janë të panumërta për ish reprezentuesin gjerman të Shalke 04, Gerald Asamoah. Fondacioni i 40 vjeçarit me prejardhje nga Gana e ka ndihmuar me mjete financiare voglushen kosovare e cila vuante nga një sëmundje e rëndë në zemër. Përmes profilit të tij në Tëitter, Asamoah

Ministria e Mbrojtjes dhe ushtria me mirënjohje për kreun e FFM-së Sejdini

Përfaqësues të Ministrisë së Mbrojtjes dhe armatës së Maqedonisë i ndanë mirënjohje kreut të Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muhamed Sejdini, për mbështetjen rreth organizimit të Kupës rajonale në futsal “Kupa e Paqes”. Ministria e Mbrojtjes dhe armata e Maqedonisë së Veriut nga data 26 deri me 30 gusht organizuan turneun

Granit Xhaka së shpejti do të bëhet baba

Granit Xhaka së shpejti do të bëhet baba dhe në këtë periudhë dëshiron të jetë pranës gruas së tij, Leonita Lekaj. Futbollisti i Arsenalit dhe njëherit përfaqësueses së Zvicrës, madje është i gatshëm të lërë dhe disa ndeshje pa luajtur, pasi sipas tij,  ka gjëra më të rëndësishme se futbolli. “Ka

BBC për Kosovën dhe Vokrrin: Njihuni me njeriun dhe ekipin që jep shpirtin në fushë

BBC ka bërë një artikull special për rritjen e futbollit të Kosovës si dhe për njeriun (Fadil Vokrri) që ka luftuar më së shumti për këtë e të cilin e ka cilësuar si një mrekulli. Krejt çfarë dëgjohej atë ditë ishte fjala “mrekulli”. Mijëra njerëz kishin mbushur rrugët e Prishtinës që

Karriera futbollistike e presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdoğan

Ndoshta shumë pak e kanë ditur që presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdoğan ka qenë dikur futbollist i shquar. Teksa studionte Administratë Biznesi në atë që sot është Fakulteti i Ekonomisë dhe Shkencave Administrative të Universitetit Marmarae, ai luante edhe futboll gjysmë-profesional. Erdoğan gjithashtu angazhohej në politikë duke u bashkuar me Unionin

Tmerr pas ndeshjes, merr flakë autobusi i tifozëve të Partizanit

Për disa tifozë të Partizanit, udhëtimi drejt Elbasanit për “Superkupën” e Shqipërisë ka qenë pak më ndryshe se për të tjerët, pasi kanë mbetur viktima të një incidenti të vogël. Mbështetësit e skuadrës kryeqytetase festuan në tribuna me ekipin e zemrës pas duelit dhe më pas u nisën drejt kryeqytetit. Ashtu

Veprimi i Pakuetas bëhet ‘hit’ në internet, shihni se si ylli brazilian e turpëroi mesfushorin e Feronikelit (VIDEO)

Milani ka qenë për 12 orë në Kosovë për ta zhvilluar një ndeshje miqësore me kampionin në fuqi të Kosovës, Feronikelin. Kuqezinjtë arritën të shënonin fitore me rezultat të pastër 2-0, por edhe dhuruan spektakël në fushë. Njëri nga futbollistët më të talentuar të Milanit, Lukas Pakueta u inkuadrua në lojë në

Fenerbahçe-Herta Berlin, miqësorja që në fund shpërrtheu në sherr (VIDEO)

Në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri futbollistik 2019/2020, shumë skuadra europiane po zhvillojnë ndeshje kontrolluese, përmes të cilave trajnerët mundohen të nxjerrin më të mirën nga futbollistët që kanë në disponim, shkruan “infOSport.mk”. Kësisoj të enjten në Austri u takuan gjigandët turk të Fenerbahçes dhe gjermanët e Herta Berlin,

Shaqiri: Figura e Vokrrit nuk përshkruhet me fjalë,  ai ishte dhe do mbetet legjendë

Artim Shaqiri, një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut të mërkurën në mbrëmje ishte pjesë e turneut të parë përkujtimor të organizuar nga FFK-ja, me veteranët e Prishtinës, Llapit, Flamurtarit të Vlorës dhe Tetovës për nder të legjendës, tashmë të ndjerë “Fadil Vokrri”, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse

Veteranët e Tetovës fitues të turneut të parë përkujtimor “Fadil Vokrri”

Emra të mëdhenj të futbollit nga po thuajse të gjitha trojet shqiptare janë mbledhur, dje në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Ky Stadium si asnjëherë më parë ka qenë vendtakim i shumë yjeve të futbollit të viteve të 80-ta dhe i bashkëkohanikëve të Legjendës, për të nderuar veprën dhe karrierën e