Incident në derbin midis Vardarit dhe Pelisterit në elitën e hendbollit vendor (VIDEO) 

Ndeshja derbi e javës së 5-të, e fazës finale në elitën e hendbollit vendor midis Vardarit dhe Pelisterit në Shkup, ishte ndërprerë për disa minuta, kjo për shkak përleshjes së dy tifozërive, Komitëve në njërën anë dhe  Çkembari në anën tjetër, njofton “infOSport.mk”. Me tu futur në palestër, tifozët mysafir nga

KHF Çair pas suksesit në Europë, vazhdon suksesshëm edhe në kampionat!

Ekipi i hendbollit për femra Çair pas triumfit në kupat Europiane, ku eliminoi përfaqësuesen e Kosovës, KH Istogu, është rikthyer për të luajtur në kampionatin vendor, teksa mbrëmjen e sotme triumfoi përballë WHC Shampion. Ekipi Çairit shënoi fitore me rezultat 36:29 ndaj ekipit të WHC Shampion, ndeshje kjo e vlefshme për

Të akuzuarit për vrasjen e hendbollistit kroat në Shkup nuk ndjehen fajtorë, gjykimi vazhdon më 14 shtator

Të akuzuarit për vrasjen e hendbollistit kroat, Denis Tot, Anxhello Gjorgievski, Klementina Levkovska dhe Andrej Kostovski sot para Këshillit Gjyqësor në Gjykatën Themelore Penale në Shkup deklaruan se nuk ndjehen fajtorë për veprën penale për të cilën akuzohen. Në seancën e sotme të parë gjyqësore nga ky proces, prokurorja Tanja Trajçevska

Dalin video pamjet e rrahjes së hendbollistit kroat, i cili më pas ndërroi jetë në spital (VIDEO)

Kanë dalë pamjet e natës së kobshme të 8 prillit, kur disa persona, përfshirë këtu edhe një femër kanë goditur pa mëshirë hendbollistin kroat, Denis Tot, i cili më pas në kushte spitalore ndërroi jetë, shkruan “infOSport.mk”. 28-vjeçari Tot aktualisht ishte pjesë e KH Butel të Shkupit, ndërsa ngjarja e rëndë

Policia jep detaje për vdekjen e hendbollistit kroat, Denis Tot

Hendbollisti kroat, Denis Tot dje është sulmuar nga dy persona, përkatësisht nga një djal dhe një vajzë në afërsi të diskotekës “Privilexh”. Hendbollisti Tot (27) sot pasdite humbi jetën në spitalin e Shkupit. Policia ka parë kamerat e “Safe City” dhe saktësisht është vërtetuar se çfarë ka ndodhur. Policia tash ka hapur

Lajm i hidhur, ndërroi jetë hendbollisti kroat i KH Butel

Hendbolli në vendin tonë por edhe në gjithë Ballkanin është në zi, kjo pas vdekjes së hendbollistit kroat të Butelit, Denis Tot, shkruan “infOSport.mk”. Ky i fundit ndërroi jetë në një nga spitalet e qytetit të Shkupit. Hendbollisti 28-vjeçar i Butelit, sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB) me datë 7

Rrihet barbarisht hendbollisti kroat i Butelit, po lufton me jetën në spitalin e Shkupit!

Hendbollisti kroat Denis Tot (27), pjesë e skuadrës shkupjane të Butel, gjatë ditës që po lëmë pas është rrahur në Shkup nga disa persona të panjohur, me ç’rast i njëjti thuhet se po lufton për jetën në spitalin “Nënë Tereza” në Shkup. Ai në spital është pranuar mëngjesin e ditës së

Maqedonia në hendboll mëson kundërshtarët e kualifikimeve për “Euro 2024”

Përfaqësuesja e Maqedonisë të enjten mbrëma ka mësuar kundërshtarët e kualifikimeve për “Euro 2024” në hendboll. Maqedonia do të garojë në grupin e parë, ku bëjnë pjesë edhe Portugalia, Turqia dhe Luksemburgu. Dy ekipet e para në grup do të sigurojnë një vend për në Europianin e pas dy viteve, ndërsa

Vashat e KHF Çair pa fat, mposhten nga Kumanova

Një  super ndeshje patëm mundësi të  ndjekim në  palestrën “Enver Idrizi” në  lagjen Serava të  Shkupit, aty ku sonte Klubi i Hendbollit të  femrave, Çair mirëpriti skuadrën kryesuese të  Kumanovës, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja pati dy pjesë  të  ndryshme. E para foli në  favorin e vashave mysafire (16:11), ndërsa në  të  dytën

Jo vetëm grekët, edhe serbët provokjnë: “Serbi jugore, asnjëherë Maqedoni” (VIDEO)

Politika edhe njëherë tjetër gjenë  vend në arenat sportive, kur është në pyetje Maqedonia. Pas provokimeve të zakonshme nga grekët, tashmë një provokim shumë i rëndë në adresë të shtetit maqedonas ka ardhur nga tifozët serb të Klubit të Hendbollit të Partizanit, “Grobari”, njofton “infOSport.mk”. Këta të fundit në kuadër të