Milevski publikon listën për ndeshjet ndaj Italisë dhe Anglisë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet eliminatore për Kampionatin Europian 2024 kundër Italisë (17 nëntor) në Romë dhe kundër Anglisë në Shkup (20 nëntor). Grumbullimi zyrtar i reprezentuesve tanë më të mirë për ndeshjet e ardhshme kundër Italisë dhe Anglisë

Të hënën e 13 nëntorit dalin në shitje biletat për ndeshjen Maqedoni-Angli

Të hënën, më 13 nëntor, do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen ndërmjet Maqedonisë dhe Anglisë në arenën “Todor Proeski” në Shkup në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Europian 2024. Çmimi i biletës për këtë ndeshje do të kushtojë nga 400 dhe 600 denarë. Shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni –

Liga e Kombeve, vashat e Kosovës sërish mundin ato të Maqedonisë

Përfaqësuesja futbollistike e Maqedonisë në futboll në konkurrencë të femrave ka pësuar edhe disfatën e dytë brenda pak ditëve nga përfaqësuesja e Kosovës, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën “C” të Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 2:0 në ndeshjen e parë në Shkup, sot të përzgjedhurat e Anneli Andersen, shënuan fitore

Vashat kosovare më të mira se ato të Maqedonisë! I mposhtin midis Shkupit

Përfaqësuesja futbollistike e Maqedonisë në konkurrencë të femrave ka regjistruar edhe disfatën e dytë në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurat e trajnerit Izov sot në Shkup në kuadër të xhiros së dytë të grupit 5 të në Ligën “C”, u mundën nga Kosova me rezultatin 2:0. Vashat kosovare

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Itali – Maqedoni në stadiumin Olimpik të Romës

Kanë dalë në shitje biletat për tifozët e përfaqësueses së Maqedonisë për ndeshjen Itali – Maqedoni, e vlefshme për kualifikueset e KE 2024, që do të luhet më 17 nëntor 2023 në stadiumin “OlimpiKo” të Romës. Biletat për pjesën e stadiumit të destinuar për tifozët e përfaqësueses së Maqedonisë kushtojnë 23,50

Maqedonia mundi Armeninë në Strumicë, Daci shënon golin debutues (VIDEO)

Maqedonia ka mundur Armeninë 3:1 në miqësoren e zhvilluar sot në Strumicë, njofton “infOSport.mk”. Këtë ndeshje trajneri Bllagoja Milevski e nisi me shumë ndryshime në formacion, duke lënë titullarë nga ndeshja e fundit kundër Ukrainës vetëm Musliun, Elmasin dhe Serafimovin. Kjo treshe sërish luajti për gjatë 90 minutave, duke kryer detyrën

Maqedonia me shumë ndryshime në formacion sot përballë Armenisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll gjatë ditës së sotme do të zhvillojë një ndeshje kontrolluese kundër Armenisë, ndeshje kjo që do të luhet në stadiumin “Bllagoj Istatov” në Strumicë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja starton në ora 15:00, ndërsa tashmë trajnerët e të dyja përfaqësueseve kanë vendosur se me cilët futbollistë do të

Maqedonia humb nga Ukraina dhe përshëndetet nga Euro 2024, aty ku me shumë gjasa do të luaj Shqipëria

Përfaqësuesja A e Maqedonisë në futboll humbi me rezultat 2:0 nga kombëtarja e Ukrainës, në arenën “Epet” të Pragës, në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian 2024. Maqedonia luajti guximshëm dhe në mënyrë luftarake, me një lojë të hapur ndaj një kundërshtari të fortë, por nuk pati fat, sidomos në fundin

“Euro 2024”, Maqedonia të shtunën kundër Ukrainës

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll, të shtunën do të vazhdojë eliminatoret për evropianin e vitit 2024-të, që do të mbahet në Gjermani, njofton “infOSport.mk”. Me pikë identike të fituara në pesë ndeshjet eliminatore, po sikurse kundërshtarët e tyre të radhës, ukrainasit, futbollistët më të mirë të vendit do të

Maqedonia avanson për dy vende në renditjen më të re të FIFA-s

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka avansuar për dy vende në renditjen më të re të FIFA-s, njofton “infOSport.mk”. Rezultatet pozitive në ndeshjet e shtatorit në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, sollën progres për verdhekuqtë”, që për dallim nga pozita e 68-të, që ndodheshin një muaj më parë, tashmë