Premierliga angleze, rekordi i jashtëzakonshëm i Guardiolas që mund të mos thyhet kurrë!

Falë fitores 2:0 të Mançester Sitit në ndeshjen ndaj Notingham Forest, tekniku spanjoll i “qytetarëve”, Pep Guardiola ka vendosur një rekord të ri në Premierligën angleze. Pas fitores së Arsenalit në derbin londinez ndaj Tottenhamit, skuadra e Sitit falë golave të shënuar nga Joshko Gvardiol dhe Erling Haaland, mundi në transfertë

Juventus Serava kërkon përkrahjen e tifozëve shkupjan për ndeshjen më të rëndësishme të sezonit

Juventus Serava gjatë ditës së sotme zhvillon një ndër ndeshjet më të rëndësishme të sezonit në Ligën e Dytë të Futsalit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Gafur Hasani do të mirëpret ekipin e Korabit, rivalin e drejtëpërdrejtë për atë pozitë të dytë, që siguron një vend për në mesin e

Flamur Tairi flet në prag të ndeshjes me Sileksin: Vetëm fitorja vjen në shprehje

Ndeshjet e mëdha nuk mbarojnë kurrë për Struga Trim Lum. Tashmë në pritje të kampionëve në fuqi do të jetë Sileksi, një përballje që nuk duhet humbur. Tradita flet në anën e skuadrës strugane, megjithatë në futbollin modern termi favorit thuajse është në zhdukje. Kështu për të arritur deri tek tre pikëshi,

Galatasaraji në gjurmët e Rej Manajt, por Sivasspor kërkon shumë!

Edhe pse sezoni i ardhshëm është larg, Galatasaraji ka nisur nga puna për të projektuar skuadrën e re. Pasi zgjati bashkëpunimin me Torreira, Barış Alper Yılmaz, Abdülkerim Bardakcı, Kaan Ayhan dhe Muslera, klubi po mendon edhe për afrimet e reja të mundshme. Një prej emrave që përfundoi në radarët e gjigandëve

Inter i pamëshirshëm ndaj Milanit, pas titullit i’a rrëmben edhe objektivin e merkatos

Pasi fituan titullin e 20-të në Serie A, skuadra e Interit që tani ka nisur të bëjë planet për sezonin e ardhshëm. Këtë vit, “zikaltërit” u eliminuan shumë shpejt nga Europa, pa mundur dot të shkojnë as në fazën çerekfinale. Për këtë arsye, klubi po ndërton një ekip të fortë, sidomos

Vetëm pesë lojtarë janë “të paprekshëm” te Barcelona, të tjerët në shitje!

Është një listë  me lojtarë që duket se shfaqet çdo verë në lidhje me Barcelonën, pasi ata sërish hyjnë në një verë që kërkon të bëjë shitje. Lista e lojtarëve për të cilët “katalunasit: nuk do të marrin në konsideratë oferta, apo ‘të paprekshmit’. Këtë vit, kjo listë përbëhet prej vetëm

Kosovës i besohet organizimi i Kampionatit Evropian të Muaythait 2024

Kosova do të jetë mikpritëse e një tjetër ngjarje madhështore gjatë këtij viti. Është Federata e Muaythait e Kosovës (FMTHK), të cilës i është besuar organizimi i Kampionatit Evropian, i cili do të mbahet prej 7-14 nëntor në Prishtinë. Përmes një letër konfirmimi Federata Botërore e Muaythait (IFMA), i ka konfirmuar FMTHK-së

Gjithsej të etiketuara

Kupa e Kosovës, në finale do të luajnë Prishtina dhe Ballkani

Prishtina dhe Ballkani do të diskutojnë Kupën e Kosovës këtë edicion, pasi sot në gjysmëfinale arritën të eliminojnë, Dritën, gjegjësisht Suharekën, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë, Drita dhe Prishtina të njëjtën gjë e përsëritën edhe sot, me ç’rast vazhdimet dy herë nga 15 minuta, ishin ata