Barcelona do të kursejë 25 mln euro nëse e shet Kutinjon këtë verë!

Drejtuesit e Barcelonës janë të vendosur që të ndahen me mesfushorin brazilian, Filipe Kutinjo, shkruan “Marca”, përcjellë “infOSport.mk”. Nga kjo skuadër janë të zhgënjyer me paraqitjet e brazilianit këtë edicion, që janë larg pritshmërive që ai ka demonstruar gjatë pranverës, por edhe gjatë kampanjës së kaluar. Gjithashtu edhe tifozët e Barcelonës janë

Liverpulli në finale, Shaqa me shokë eliminojnë Barcelonën e Leo Messit (VIDEO)

Liverpulli sonte ka bërë të pamundërën, ndërsa gjithashtu ka bërë që futbolli ta dashurohet edhe më shumë nga njerëzit, kjo për shkak rezultatit dhe përmbysjes së madhe që bëri skuadra angleze përballë kampionëve të ri të vjetër të Spanjës, Barcelonës, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 3:0 në ndeshjen e parë në “Kamp

Barcelona dhe Messi fluturojnë, “katalunasit” shumë pranë finales së madhe (VIDEO)

Kur Lionel Messi është në nivelin e duhur, atëherë Barcelonën nuk mund ta ndali askush. Ashtu ndodhi edhe sonte në “Kamp Nou” në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, në të cilën ndeshje “katalunasit” shënuan fitore 3:0 ndaj Liverpullit, njofton “infOSport.mk”. Rezultati ndoshta është i lartë në bazë të

Barcelona me gjasa të luaj në 4 finale të Ligës së Kampionëve!

Barcelona mund të kualifikohet në finale të Ligës së Kampionëve me plotë 4 skuadra të ndryshme, njofton “infOSport.mk”. Mbrëmë skuadra e trajnerit Ernesto Valverde eliminoi Mançester Junajtedin në kuadër të ndeshjeve çerekfinale, duke u kualifikuar për në gjysmëfinale, dhe duke iu bashkuar tre klubeve tjera të Barcelonës, që më herët kishin

Barcelona me stil kualifikohet në gjysmëfinale (VIDEO)

Barcelona është skuadra e parë gjysmëfinaliste në kuadër të Ligës së Kampionëve, pasi sonte edhe në ndeshjen e kthimit arriti që të mposhtë Mançester Junajtedin, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 1:0 në “Olld Traford”, sonte të besuarit e trajnerit Valverde në “Kamp Nou” shënuan fitore 3:0. GOLAT NGA NDESHJA BARCELONA - MANÇESTER J.,

Herë me të djathtën, e herë me të majtën, Messi çmend De Gean dhe tifozët në “Kamp Nou” (VIDEO)

Ndeshja e kthimit e ½ së finales midis Barcelonës dhe Mançester Junajtedit ka nisur në mënyrën më të mirë për skuadrën vendase, që pas 20 minutave avansoi me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat mbajnë firmën e Lionel Messit, i cili brenda 4 minutave arriti që të mposhtë portierin