Barcelona synon dyshen Aguero-Alaba

Barcelona po kalon një periudhë shumë të vështirë në La Liga. “Katalunasit” nuk kanë bërë asnjë përforcim gjatë kësaj merkatoje dhe strategjia e klubit është që të sigurojnë përforcime me kosto zero. “Blaugranët” synojnë transferimin e argjentinasit të Mançester Sitit, Serhio Aguero dhe mbrojtësit të majtë austriak të Bajernit të Munihut,

Njihuni me shkupjanin që sonte i shënoi gol Barcelonës së famshme

Ndeshja midis Barcelonës dhe Prishtinës ishte e para e zhvilluar në kuadër të 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve në futsal, njofton “infOSport.mk”. Rezultati përfundimtarë i këtij takimi doli të jetë 9:2 në favor të kampionëve të Spanjës, mirëpo ajo që është e rëndësishme për sportin tonë vendor dhe

Panik te Barcelona, konfirmohen dy raste të reja me Koronavirus!

Rikthehet Koronavirusi te Barcelona, para ndeshjes së mbetur të javës së dytë kundër Atletik Bilbaos, ndeshje kjo që në program është nesër mbrëma. Klubi katalunas përmes një komunikate zyrtare, njofton se dy anëtarë të stafit teknik kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, pas testeve të bëra gjatë ditës së sotme. Në këtë situatë,

Nuk ishte e lehtë, por Barça i’a arriti që të ngjitet një pozitë më lartë (VIDEO)

Barcelona falë fitores ndaj Hueskas, ka arritur që të tejkalojë në renditje Seviljën, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Ronaldo Kuman falë golit të shënuar nga Frenki De Jong mundi Hueskan në transfertë me rezultatin minimal 1:0. Katalunasit humbën shumë raste gjatë pjesës së parë, ndërsa në të dytën edhe pse rrezikuan