Historike, për herë të parë femër do të referojë një ndeshje të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve vazhdon edhe këtë javë, teksa në program do të jenë ndeshjet e xhiros së 5-të në grupe. Si asnjëherë më parë në kompeticionin më të rëndësishëm europian një arbitre femër do të referojë një ndeshje. Bëhet fjalë për francezen Stefani Frapart, e cila do të referojë ndeshjen

Armend Alimi humb anëtarin më të dashur të familjes

Një lajm pikëllues na vjen nga Kumanova, e që ka të bëjë me mesfushorin e Shkëndijës, Armend Alimi. Mesfushori “kuqezi” ka humbur babain e tij, i cili ndërroi jetë gjatë pas ditës së sotme. I ndjeri Sabri Alimi për disa vite me rradhë kishte punuar në Agjencionin për Rini dhe Sport,

Pelisteri i Lavdrim Fazliut mbetet pa trajner!

Në fillim të nëntorit të vitit të kaluar u emërua trajner i Pelisterit, ndërsa në fund të nëntorit të vitit aktual (2020), Zoran Shterjovski vendosi që ti jap fund aventurës së tij te skuadra nga Manastiri,  njofton “infOSport.mk”. Arsyeja, rezultatet e dobëta në Ligën e Parë. Në 13 ndeshje sa e

Rezultatet e fundit të Joakim Lëv, federata gjermane merr vendimin përfundimtarë

Joakim Lëv do të vazhdojë të jetë trajneri i Kombëtares së Gjermanisë, të paktën deri pas Europianit të vitit të ardhshëm. Pas mbledhjes së mbajtur ditën e sotme mes drejtuesve të Federatës Gjermane të futbollit, është vendosur që Lëv të qëndrojë në drejtimin e “pancerave” edhe më tej, pavarësisht rezultateve jo

Golat  nga fitorja spektakolare e Futsal Shkupit ndaj Blu Mexhik FC Dublin (VIDEO)

Futsal Shkupi regjistroi një fitore më se të merituar në ndeshjen e raundit parakualifikues të Ligës së Kampionëve, duke mundur kampionët e Irlandës, Blu Mexhik FC Dublin me rezultatin 3:0, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Lekiq që nga fillimi diktuan tempo, ndërsa fitoren e paralajmëroi Erkan Seferi me golin e

Elif Elmas humb një anëtar të afërt të familjes, sot pritet të zbarkoj në Shkup!

Elif Elmas mbrëmë ishte pjesë e fitores së Napolit, skuadër kjo që demoloi Romën në ndeshjen e vlefshme të javës së 9-të në Serie A, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti shkupjan në lojë u inkuadrua në 13 minutat e fundit të takimit, ndërsa që nga mesdita ai ishte në mërzi, kjo për

Ndërroi jetë ish futbollisti i njohur senegalez që për shumë vite luante në Angli

Ka ndërruar jetë ish-futbollisti i njohur senegalez, Papa Buba Diop. Sulmuesi i njohur ka vdekur në moshën 42-vjeçare nga një sëmundje të rëndë i cili e ka vuajtur prej kohësh. Diop u bë hero kombëtar pasi shënoi golin e fitores 1:0 kur Senegali i tij mundi Francën në Botërorin e vitit

Gjithsej të etiketuara

Ja në cilën TV vendore do të mund ta ndiqni ndeshjen e Futsal Shkupit në ligën e Kampionëve

Futsal Shkupi sonte do të zhvillojë ndeshjen e parë të sezonit të ri në Ligën e Kampionëve. Në raundin parakualifikues të kompeticionit më të rëndësishëm europian, skuadra kampione e vendit tonë sot në Shkup do të mirëpret kampionët e Irlandës, Blu Mexhik FC Dublin, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja do të zhvillohet në

Detaje tronditëse, mjeku i Maradonës akuzohet për vrasje, nisin hetimet!

Mjeku i Diego Armando Maradonaa po hetohet për neglizhencë mjekësore dhe policia po e trajton vdekjen e futbollistit si një vrasje të mundshme. Policia ka bastisur shtëpinë e mjekut personal Leopoldo Luque, të dielën dhe hetuesit po kërkojnë të gjithë stafin mjekësor të përfshirë në kujdesin e tij. Mjeku po hetohet nga