Lavdrim Fazliu nuk është më pjesë e Pelisterit

Futbollisti shkupjan, Lavdrim Fazliu ka përfunduar aventurën e tij me skuadrën e Pelisterit, që garon në Ligën e Dytë. Ish reprezentuesit shpresa të Shqipërisë, i ka përfunduar kontrata me “të gjelbërit” nga Manastiri, dhe tashmë i njëjti është një futbollistë i lirë, njofton “infOSport.mk”. Përveç Fazliut, pjesë e Pelisterit në sezonin

Vijnë largimet e para nga Pelisteri

Pasi konfirmuan trajnerin e ri që do ti udhëheq në stinorin pranveror, drejtuesit e Pelisterit, tashmë po bëjnë edhe matematikat rreth përforcimeve, por edhe largimeve të futbollistëve, që nuk kishin plotësuar pritshmëritë, shkruan “infOSport.mk”. Kështu në pranverë pjesë e skuadrës nga Manastiri me shumë gjasa nuk do të jenë Aleksander Borha

Përveç Trapanovskit, FC Shkupi sot prezanton edhe talentin shqiptarë Fazliu

FC Shkupi gjatë ditës së sotme pritet të prezantojë dy talentët e përfaqësueses U21 të Maqedonisë, Kristijan Trapanovski dhe Lavdrim Fazliu, njofton “infOSport.mk”. Që të dy thuhet të kenë precizuar detajet e marrëveshjes, teksa sot do të duhet të vënë të zezën mbi të bardhë. Ata pritet të nënshkruajnë kontrata afatgjate,

Ekskluzive, FC Shkupi arrinë marrëveshje me shqiptarin e përfqasueses U21 të Maqedonisë

Pas Kristijan Trapanovskit, FC Shkupi ka arritur që në rradhët e veta të sjellë edhe një tjetër talent, që gjithashtu është pjesë e përfaqësueses U21 të Maqedonisë. Burime të afërta me “infOSport.mk” bëjnë me dije se skuadra nga Çairi ka arritur marrëveshje me shkupjanin Lavdrim Fazliu, i cili ishte pjesë e

Lavdrim Fazliu ringjalli Pelisterin, dy gola dhe një asist brenda 20 minutave lojë (VIDEO)

Pelisteri ka shënuar fitore 4:0 në përballjen e 1/16 së finales kundër Lubotenit, njofton “infOSport.mk”. Që të 4 golat skuadra nga Manastiri i realizoi në pjesën e dytë, ndërsa ringjallja e “Të gjelbërve” ndodhi më saktësisht pas inkuadrimit në lojë të shkupjanit, Lavdrim Fazliu. Ky i fundit në lojë u inkuadrua

Super paraqitjet me Pelisterin bënë që Fazliu të grumbullohet te U21 e Maqedonisë!

Lavdrim Fazliu po kalon momente shumë të mira te Pelisteri, ndërsa kjo nuk ka mbetur pa u vërejtur edhe nga seleksionuesi i Maqedonisë U21, Bllagoja Milevski, i cili ka vendosur ta ftojë talentin shkupjan për dy ndeshjet eliminatore të shtatorit kundër Spanjës dhe Ishujve Faroe, njofton “infOSport.mk”. Fazliu në të kaluarën