Polonia është kampion i ri i vjetër i Botës në volejboll (VIDEO)

Polonia ka arritur që të mbrojë titullin e kampionit të Botës në volejboll për meshkuj, pasi sonte në finalen e madhe të zhvilluar në palestrën "Pala Alpitur" në Torino mundi Brazilin me rezultatin e pastërt 3:0 (28:26, 25:20, 25:23). Ndeshja ishte një përsëritje e finales së vitit 2014-të, kur polakët kishin

Volejboll, Italia kampione e Europianit U19

Kampionatit Europian në Volejboll për femra për moshën 19 vjeçare i ka ardhur fundi mbrëmjen e së dielës në Parkun Olimpik “Feti Borova” në Tiranë. Kampione Europe është shpallur Italia e cila pasi ka marrë fitoren e vështirë me përmbysje ndaj Rusisë, ka ngritur kupën lart në këtë 9 shtator. Ndeshja

Volejboll, Universiteti i Tetovës nesër zhvillon finalen e parë në histori

Të shtunën në të dyja kategoritë të meshkujve dhe femrave do të zhvillohen finalet në Kupën e Maqedonisë në volejboll, njofton "infOSport.mk". Edicioni i 25-të i Kupës do të përmbyllet në qytetin e Probishtipit, me skuadrën Vesna dhe Strumica që do të përballen në finalen e kategorisë së meshkujve, duke filluar

Vollejboll, Maqedonia në të njejtin grup me Kosovën në Liga Evropa

Përfaqësuesja e Maqedonisë në volejboll ka mësuar kndërshtarët e grupit për garat e ardhshme të Liga Evropës që do të zhvillohen vitin e ardhshëm. Maqedonia është shortuar me një grup së bashku me Kosovën, Austrinë dhe Letoninë. Përfaqësuesja e vendit në të kaluarën është përballur me Austrinë, ndërsa me Kosovën dhe

UT-ja kampione vjeshtore në elitën e volejbollit për femra

Vashat e Universitetit të Tetovës me fitoren e pastërt 0:3 në transfertën në Manastir ndaj Pelisterit kanë konfirmuar titullin e kampionit vjeshtorë në elitën e volejbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurat e trajneres Laureta Abazi ishin superiore edhe në ndeshjen e javës së 8-të, duke shënuar fitore të pastërt 0:3, në

UT-ja mund edhe Bami Korin

Vashat e Universitetit të Tetovës kanë vazhduar shkëlqimin e tyre në elitën e volejbollit vendor, duke mundur Bami Korin në rolin e mysafirit me rezultatin 2:3, në sete 25:20, 20:25, 21:25, 26:24, 9:15, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurat e Laureta Abazit në këtë mënyrë regjistruan edhe fitoren e tyre të 6-të pas

Vashat e Universitetit të Tetovës nuk ndalen

Ekipi i volejbollit për femra, Universiteti i Tetovës vazhdon të shkëlqejë në këtë fillim sezoni në elitën e volejbollit në Maqedoni, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurat e trajnerit Laureta Abazi në ndeshjen e javës së tretë mundën ekipin e Makedonija Maks në Strumicë me rezultatin 3:0, në sete (06-25,04-25,06-25). Këtë fitore vashat

Universiteti i Tetovës fiton derbin me Kumanovën

Klubi i Volejbollit për femra Universiteti i Tetovës, ka dalur fitues i derbit ndaj Kumanovës me rezultat 3:1 në sete  të zhvilluar në kuadër të xhiros së dytë në kampionatin vendor. Volejbollistet tetovare setin e parë e mbyllën në favor të tyre me 25:15, të dytin e humbën me të