Shtëpi e re për çdo vit të kontratës, si Arminia e mashtroi sulmuesin Reina

Kontratat duhen lexuar mirë dhe fatmirësisht në ditët e sotme futbollistët kanë menaxherë dhe një ekip të tërë pas tyre që kujdesen për këtë pjesë. Vite më parë ishte ndryshe dhe lojtarët shkonin dhe firmosnin vetë, sikurse bënte Giuseppe Reina. Sulmuesi gjerman vendosi një klauzolë mjaft të çuditshme në kontratën e tij. Kjo

Altin Lala zbulon të ardhmen e Milot Rashicës!

Menaxheri i Milot Rashicës, ish kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Altin Lala, ka thënë se ylli i Kosovës pritet të largohet nga rradhët e Verder Bremenit në fund të sezonit aktual. “Për fat të keq ka pasur dy lëndime, një në fillim të stinorit dhe një para se të përfundonte faza

E bujshme, Bajerni hidhet në sulm për Mohamed Sallah

Mohamed Sallah ka ende dy vite kontratë me Liverpulin, mirëpo sulmuesi duket se nuk është shumë i bindur për të qëndruar sërish në “Enfilld Roud”. Egjiptiani, ka pranuar se mund të luajë me Barcelonën apo edhe Real Madridin, ndërsa tashmë shtohet edhe një opsion i ri për ish-futbollistin e Romës. Ka qenë

Strakosha flet për interesimin e Borusia Dortmundit

Thomas Strakosha sezonin e ri futbollistik me shumë gjasa do të largohet nga Lacio. Gardiani i kombëtares shqiptare humbi statusin e titullarit te skuadra “laciale”, ndërsa edhe raportet jo të mira me drejtuesit e klubit italian kanë shtyrë Strakoshën të mendoj seriozisht largimin. Si destinacion i tij i rradhës përmendet Bundesliga

E bujshme, Strakosha i bashkohet Borusia Dortmundit

Drejtuesit e Borusia Dortmundit vazhdojnë të kërkojnë një portier të ri për sezonin e ardhshëm futbollistik. Skuadra e njohur gjermane dëshiron ti sjellë një konkurrues të denjtë portierit Roman Burki, i cili nuk po bind këtë edicion me Dortmundin. Fillimisht drejtuesit e Dortmundit i kishin vënë syrin portierit të Ajaksit, Andre

E bujshme, Igli Taren e duan në Gjermani

“Sirena” gjermane për drejtorin sportiv të Lacios, Igli Tare. Sipas asaj që raporton “TuttoMercatoËeb”, vlonjati i skuadrës së njohur italiane është shënjestruar nga skuadra e njohur e Bundesligës, Lajpcig. Tare është një profil shumë i vlerësuar nga drejtuesit më të lartë të klubit gjerman. Puna e kryer në Itali me Lacion

Stadiumi mbulohet nga bora, pezullohet ndeshja e Bundesligës

Është pezulluar përkohësisht ndeshja në Bundesligë, mes Arminia Bielefeld dhe Verder Bremenit, e planifikuar për t’u luajtur sot në ora 18:00. Shkak për pezullimin e ndeshjes, janë bërë kushtet atmosferike. Stadiumi i Arminias është mbuluar nga bora, ku edhe era është e fortë. Kjo ka bërë që ndeshja të shtyhet për një

Alaba është i Real Madridit!

Real Madridi ka arritur marrëveshje me David Alaban. Mbrojtësi austriak që pritet të largohet nga Bajern Munih me shumë mundësi do të bashkohet me “mberëtrit”. Austriaku nuk ka rinovuar kontratën me ekipin e tij aktual dhe po mendon largimin me çdo kusht. Ndërkohë informacionet nga Spanja bëjnë me dije se 28-vjeçari Alaba

Lajm jo i mirë për Mustafin, nuk do mund të debutojë as në fundjavë kundër Lajpcigut!

Shkodran Mustafi nuk do mund të debutojë me klubin e tij të ri, Shalke 04, as në këtë fundjavë. E gjitha kjo ka ndodhur për arsye se rregullat në Gjermani parashohin që një lojtar i cili transferohet nga Anglia, të qëndrojë në karantinë. Kjo nënkupton se futbollisti nga Gostivari, Shkodran Mustafi, mund

Kedira edhe zyrtarisht është pjesë e Hertës së Berlinit

Herta e Berlinit edhe zyrtarisht ka transferuar Sami Kediran. Mesfushori gjerman braktisi Juventusin, duke kaluar si agjent i lirë te skuadra nga Berlini. Kedira me Hertën e Berlinit ka firmosur deri verën e vitit 2023. https://twitter.com/HerthaBSC_EN/status/1356291351533539329?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1356291351533539329%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D885565 Herta aktualisht renditet në pozitën e 14-të në Bundesligë me 17 pikë nga 19 ndeshje të zhvilluara,