Zbulohen datat kur startojnë top 5 kampionatet më të mira në Europë

Nuk do të ketë pushime të gjata për skuadrat e pesë kampionateve më të forta në Evropë. Me Kampionatin Botëror që do të luhet në Katar në nëntor, ligat më të forta do të nisin shumë shpejt me përgatitjet e tyre. Premierliga do të nisë më 6 gusht dhe do të

Bajerni i Munihut kërkon të transferojë mesfushorin e Napolit!

Piotr Zielinski mund të largohet nga Napoli gjatë merkatos së verës. Për mesfushorin polak, në fakt, duket se është vënë në lëvizje skuadra kampione e Gjermanisë, Bajerni i Munihut. Një gjë të tillë ka pohuar e përditshmja prestigjioze italiane “La Gazzetta dello Sport”, sipas së cilës drejtuesit bavarez veçmë kanë kontaktuar

Ramazani, shkruhet historia në Bundesligë, ndalet loja që lojtari musliam të bëjë iftar brenda ndeshjes (VIDEO)

Jo rastësisht e quajnë muaji i shenjtë, pasi i tillë edhe është, muaji në të cilin ndodhemi sipas kalendarit islamik. Muaji Ramazan ka bërë që të shkruhet historia në ndeshjen e mbetur të javës së 26-të në Bundesligë midis Augsburgut dhe Majncit, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje e zhvilluar mbrëmë u ndërpre

Koha kur mbyllet afati kalimtar i janarit në top pesë ligat evropiane

Jemi futur në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit, ditë ku është shumë aktive nga skuadrat evropiane. Afati kalimtar dimëror është më i varfër se ai veror zakonisht, por këtë vit skaudrat kanë qenë shumë aktive duke ndodhur transferime të mëdha. Edhe në ditën e fundit të transferimeve pritet të

Njihuni me Ibrahimoviçin shqiptarë që sonte pritet të debutojë me Bajernin e Munihut në Bundesligë!

Një tjetër talent shqiptar mund të debutojë sonte me Bajernin e Munihut në Bundesligë. “Bavarezët” ndeshjen e parë të vitit 2022 do ta zhvillojnë kundër Borusia Menhengladbahut, dhe kanë jo pak mungesa shkaku i infektimeve të disa prej futbollistëve me Covid19. Për këtë arsye, trajneri Nagelsman në ekipin e parë ka

Leva i papërmbajtshëm, thyen një tjetër rekord të Gerd Myller dhe barazon Ronaldon!

Robert Levandovski është një njeri rekordesh. Me golin që realizoi në minutën e 87-të në fitoren 4:0 që mori Bajerni ndaj Volfsburgut mbrëmë në “Alianc Arena” në ndeshjen e fundit për këtë vit kalendarik, sulmuesi polak theu një tjetër rekord të vjetër të legjendës Gerd Myller dhe barazoi një rekord

Bajerni tregoi forcën e vërtetë ndaj “aspirinave”, merr kryesimin në Bundeslilgë (VIDEO)

Bajerni i Munihut ka demoluar Bajer Leverkusenin me shifrat 5:1 në ndeshjen e javës së 8-të në Bundesligë, që e zhvilloi si mysafir, njofton “infOSport.mk”. Kampionët në fuqi të Gjermanisë zhvilluan një pjesë të parë të shkëlqyeshme përballë “aspirinëve”, që nuk e dinin kokën ku e kanë. Robert Levandovski shënoi dy golat

Goditje surprizë, Milani transferon yllin e Bajernit të Munihut

Mesfushori i Milanit, Frank Kessie sipas të gjitha gjasave në fund të sezonit do të largohet nga “San Siro”. 24-vjeçari nuk po gjen gjuhën e përbashkët me drejtuesit e Milanit për rinovimin e kontratës e cila i skadon verën e ardhshme. “Calcio Mercato”, shkruan se Maldini ka gjetur zëvendësuesin e Kessie te