Maqedonia fiton ndaj Izraelit, i mbyll eliminatoret në vendin e tretë

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut i ka mbyllur eliminatoret me fitore, duke triumfuar ndaj Izralit në Shkup me golin e vetëm të Boban Nikolovit. Të përzgjedhurit e Igor Angellovskit luajtën një ndeshje mjaftë të mirë, duke krijuar raste të shumta në portën e kundërshtarëve. Zhbllokimi i rezultatit mund të vinte edhe

Kavani flet pas zënkës që pati me Messin (VIDEO)

Lionel Messi dhe Edinson Kavani patën një zënkë verbale në takimin miqësor ndërmjet dy përfaqësuesve të tyre në Izrael. Ndeshja ndërmjet Uruguait dhe Argjentinës u mbyll me rezultat të barabartë (2:2), mirëpo kryetemë e mediave sportive ishte momenti i kacafytjes ndërmjet dy yjeve të futbollit europian dhe botëror. Megjithatë, pas ndeshjes, Kavani

Duka paralajmëron bombën, një kampion i madh merr drejtimin e Kombëtares shqiptare!

Numri një i Federatës shqiptare të futbollit, Armando Duka nuk është i kënaqur me Rejan dhe po përgatit ofertën për një tjetër trajner të njohur dhe sërish italian. Bëhet fjalë për trajnerin kampion, Karlo Ançeloti, i cili si duket i ka ditët e numëruara te Napoli. “Siç e di unë, De

Igli Tare e dëshiron Muriqin te Lacio!

Ashtu siç po afrohet janari, ashtu po shtohen zërat për afatin kalimtar të këtij muaji, e ku nuk ka se si të mungojë emri i sulmueist më në formë shqiptarë, Vedat Muriqit. Sipas asaj që raportojnë mediat në Turqi, është Lacio skuadra që po interesohet për shërbimet e sulmuesit të përfaqësueses

Bombë në Milano! Interi i rrëmben yllin e madh Milanit…

Një lajm i bujshëm na vjen nga Milano. Sipas asaj që raporton së fundmi “Calciomercato.it”, drejtuesit e Interit do të kenë një takim me Mino Raiolan, ku bëhet fjalë për të diskutuar mbi shërbimet e portierit milanez, Xhanluixhi Donaruma. Befasi shumë e madhe, por Marotta po mendon seriozisht për diçka të

Buzëqesh Shkëndija, rikthehen të dëmtuarit

Shkëndija shfrytëzon në maksimum pauzën e kampionatit shkaku i ndeshjeve ndërkombëtare të ekipeve përfaqësuese dhe përveç punës në aspektin tekniko-taktik e psiko-fizik, në të njejtën kohë kujdes i veçantë i është kushtuar rikuperimit të lojtarëve të lënduar. Egzon Bejtualli, Armend Alimi, Marjan Radeski dhe Mevlan Murati ishin nën mbikqyrje të ekipit

Statistika të jashtëzakonshme të Rrahmanit, lë mbrapa edhe Romanjolin e Milanit!

Amir Rrahmani po kalon momente shumë të mira të karrierës së tij. Mbrojtësi kosovar verën që lamë pas nga Dinamo Zagrebi u transferua në “Serie A” te skuadra e Veronës, aty ku për shpejtë kohë u shndërrua në një lider në mbrojtje, së bashku edhe me Marash Kumbullën, shqiptarin tjetër

Angellovski publikon formacionin anti-Izrael, rikthehet komandanti mbrojtës, Musliu

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll sonte do të zhvillojë ndeshjen e saj të fundit në kuadër të ciklit eliminatorë për “Euro 2020”, njofton “infOSport.mk”. Në kuadër të grupit “G”, “verdhekuqtë” do të përballen me Izraelin, me të cilën skuadër për momentin ndajnë pozitën e katërt, që të dyja

Mediat italiane: Edi Reja nuk do të jetë më trajner i Shqipërisë

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja! Sipas prestigjiozes italiane, “Gazzetta dello Sport”, Edi Reja nuk do të jetë më trajner i Shqipërisë. I njëjti burim raporton se kontrata e trajnerit italian ka përfunduar në ndeshjen ndaj Francës dhe nuk

Fenerbahçe i vendos çmimin Vedat Muriqit!

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, mund të largohet nga Fenerbahçe në fund të këtij edicioni, por vetëm nëse skuadrat paguajnë 20 milionë euro dëmshpërblim. Mediat turke, kanë raportuar të hënën se Fenerbahçe tashmë i ka caktuar çmimin Muriqit, i cili po kërkohet nga disa prej skuadrave të mëdha evropiane,