Liverpulli dominon në tërësi dhe fiton pa probleme Arsenalin (VIDEO)

Liverpulli ka vazhduar me paraqitjet pozitive në sezonin e ri. Skuadra nga “Enfilld Roud” regjistroi edhe fitoren e tretë, pasi sonte si vendas me rezultatin 3:1 mundi Arsenalin, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Jurgen Klop kishte dominim total gjatë gjithë ndeshje, mirëpo ishin mysafirët nga Londra që avansuan të parët falë golit

Shaqiri nuk e ka ndërmend të largohet nga Liverpulli!

Xherdan Shaqiri planifikon të luaj me Liverpullin edhe sezonin e ardhshëm futbollistik 2020/2021, edhe përkundër faktit se sezonin e kaluar nuk merrte shumë hapësirë nga ana e trajnerit Jurgen Klop, shkruan “infOSport.mk”. Futbollisti gjilanas për shkak dëmtimeve të shpeshta, luajti në vetëm 11 ndeshje. Ndërkohë pritjet e këtij sezoni janë shumë

Liverpulli ka gati akordin me futbollistin e Seviljës

Edhe pse futbolli aktualisht është i pezulluar për shkak të pandemisë “COVID-19”, spekulimet në lidhje me merkaton po vazhdojnë me kampionët e Europës të Liverpullit që kanë shfaqur interes për qendërmbrojtësin e Seviljës, Diego Karlos. Është trajneri Jurgen Klop, ai që ka shprehur dëshirën për t’i gjetur holandezit, Virxhil van Dijk

Zbulohet plani sekret i Premierligës për t’ia dhënë titullin Liverpullit!

Drejtuesit e Premierligës kishin përpiluar plane sekrete për të kurorëzuar Liverpullin me titullin e kampionit para se kampionati të pezullohej nga koronavirusi. “The Mirror” shkruan se skuadra nga “Enfilld Roud” mund të ngriste lartë trofeun e Premierligës për herë të parë pas 30 vitesh nëse do të mposhtnin Kristal Pallasin. Këto plane

Liverpulli gati të largojë 4 futbollistë, në mesin e tyre edhe Shaqirin!

Xherdan Shaqiri në fund të këtij sezoni pritet të largohet nga Liverpulli. Ylli shqiptar mund të mos qëndrojë edhe gjatë kohë në “Enfilld Roud”, aty ku nuk po kalon aspak momente të mira. Shaqiri këtë edicion në Premierligë ka zhvilluar vetëm 6 ndeshje, duke realizuar 1 gol. Ai pjesë e skuadrës

Tifozët e Sitit duan që titulli i këtij edicioni ti takojë Liverpullit

Tifozët e Mançester Sitit kanë vendosur ti përgjigjen zëvendës presidentes të Uest Hamit, Karren Brady, e cila kishte propozuar të zhvlerësohet edicioni në Premierligë dhe të mos merret në konsideratë renditja aktuale, në të cilën Liverpulli po avanson bindshëm. Brady  deklaroi gjatë ditës së djeshme (13 mars) se kampionati duhet të

Shtesat të kobshme për Liverpullin, Atl.Madridi eliminon kampionët e Europës (VIDEO)

Ashtu edhe siç pritej, ashtu edhe doli. Liverpulli dhe Atletiko Madridi zhvilluan një super ndeshje në “Enfilld Roud” në ndeshjen e kthimit në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Europian, aty ku u desht të zhvillohen 120 minuta lojë, për të kuptuar emrin e skuadrës çerekfinaliste, njofton