Muçi u prezantua te Legia e Varshavës, ja për sa vite ka nënshkruar

Ernest Muçi edhe zyrtarisht është futbollisti më i ri i skuadrës së njohur polake të Legia Varshavës. Ish-sulmuesi i Tiranës me ekipin e njohur nga Varshava firmosi për 4 vite e gjysmë me kampionët e Polonisë (deri më 30 qershor 2025).

19-vjeçari u prezantua si përforcimi më i ri i skuadrës më të suksesshme në historinë e futbollit polak.

“Legia është një klub dhe mundësi e madhe për mua. Duhet të tregoj veten time këtu për të shfaqur më të mirën e mundshme. Legia ka një qendër stërvitore të jashtëzakonshme. Pashë dhe stadiumin si dhe futbollistët, që i përkasin një niveli të lartë. Dua të rritem si futbollist dhe të shijoj lojën. Po përballem me një mundësi të re në karrierë. Edhe pse është një sfidë e vështirë, e ndiej se jam gati për të”, – u shpreh sulmuesi i Shpresave të Kombëtares së Shqipërisë, Ernest Muçi.

Falë paraqitjeve të shkëlqyeshme me fanellën e Tiranës, por edhe me shpresat “kuqezi”, Muçi ishte futbollisti më i kërkuar i Superiores gjatë dy afateve të fundit të merkatos. Jang Bojs, Rapid Vjena, Verona dhe shumë klubë të tjera paraqitën ofertat e tyre për 19-vjeçarin, por oferta e Legia Varshavës bindi drejtuesit e Tiranës për ta shitur Muçin në Poloni.

Sipas asaj që raportojnë mediat në Shqipëri, Tirana nga shitja e Muçit përfitoi 650 mijë euro.

Leave a Reply