Maqedoni-Kosovë, ja cilën përfaqësuese e favorizojnë bastoret e mëdha

Përfaqësuesja e Maqedonisë me 26 mars në arenën "Todor Proeski" në Shkup zhvillon ndeshjen kundër Kosovës, ndeshje kjo e vlefshme për gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve në Ligën D, por që është e vlefshme edhe për kualifikime në Euro 2020. Fituesi i këtij takimi do të takohet me fituesin e takimit

Çelzi gati të hedh bombën në verë, 70 mln euro për yllin e PSZH-së

Mauro Ikardi ende nuk e ka të qartë të ardhmen e tij, nëse do të vazhdoj me Paris Sen Zhermenin apo do të rikthehet te Interi. Sulmuesi argjentinas aktualisht po luan në formë huazimi tek kampionët e Francës, drejtuesit e së cilës skuadër ende nuk kanë  vendosur për blerjen përfundimtare të

Nuk kanë fund problemet për brazilianin, ja çfarë ka bërë së fundmi Marselo

Mbrojtësi i Real Madrid, braziliani Marselo, nuk po kalon një periudhë të mirë në kohët e fundit. Paraqitjet e mira nga ana e Mendyt, e kanë detyruar trajnerin Zidane që ta ulë në stol anësorin brazilian. Sikur të mos mjaftonte kjo, mësohet se ai ka dhe disa probleme jashtë futbollit. Ai akuzohet

E bujshme, Barcelona vihet pas shërbimeve të yllit të Kombëtares shqiptare

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla është duke zhvilluar një sezon pothuajse perfekt në "Serie A" me ekipin e Veronas, duke u bërë kështu një nga zbulimet më të mëdha të këtij sezoni në Itali. Pikërisht për shkak të paraqitjeve të shkëlqyera, në gjurmët e futbollistit shqiptar janë vënë skuadra të

Eurogol dhe super asist i Kamberit, por edhe kjo nuk mjafton për Renxhersin (VIDEO)

Futbollisti shqiptarë, Florian Kamberi, i cili javë më parë iu bashkua skuadrës së njohur skoceze të Gllazgoi Renxhers, ka bërë një ndeshje të madhe në takimin e javës së 28-të kundër Sent Xhonson, ndaj së cilës skuadër në fund skuadra e tij barazoi me shifrat 2:2, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse i

Shkëndija nga Kratova kthehet vetëm me barazim (VIDEO)

Shkëndija nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola ndaj Sileksit në Kratovë, skuadër kjo që vazhdon serinë e rezultateve pozitive në elitën e futbollit vendor, duke figuruar lartë në tabelën e klasifikimit, menjëherë pas “kuqezinjëve” të Ernest Gjokës, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija më shumë e dëshironte fitoren në këtë

Shkëndija nuk thyen dot Sileksin, fiton Renova, Shkupi pëson me përmbysje

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e javës së 20-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, pas së cilës Vardari tashmë ka shtuar në +10 pikë dallimin ndaj ndjekësit më të afërt, Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Kjo pasi skuadra kampione në fuqi e Shkëndijës nuk mundi të marrë më shumë se një